Wtorek, 20 lutego 202420/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zwłoki mężczyzny w pustostanie. Przyczyną śmierci mogło być wychłodzenie organizmu

Policjanci z Krasnegostawu ustalają okoliczności śmierci 58-letniego mieszkańca gminy Kraśniczyn. Zwłoki mężczyzny zostały znalezione w pustostanie. Prawdopodobną przyczyną jego zgonu było wychłodzenie.

Wczoraj krasnostawscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 58-latka. Mężczyzna miał wyjść z domu w poniedziałek i do wczoraj nie powrócił.

– Mundurowi niezwłocznie podjęli się poszukiwań. Mężczyzna został znaleziony w pustostanie na terenie gminy Kraśniczyn. Wykonane na miejscu zgonu czynności oraz opinia lekarza pozwalają wstępnie stwierdzić, że przyczyną śmierci mogło być wychłodzenie organizmu. Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok pozwoli szczegółowo określić przyczynę śmierci. Trwają czynności w celu szczegółowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Niska temperatura sprawia, że wiele osób może być narażonych na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób starszych, bezdomnych, ale też będących pod wpływem alkoholu, które przez dłuższy czas przebywają na zewnątrz. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

– Krasnostawscy policjanci w trakcie codziennej służby patrolują pustostany, i inne miejsca na terenie powiatu, gdzie mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenia. Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby przebywające na terenach ogrodów działkowych, siedzące na ławkach, czy przebywające w innych miejscach a wyglądające na zziębnięte i zadzwonić na numer alarmowy 112 – apeluje starszy sierżant Anna Chuszcza.

Policjanci przypominają, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w swoim katalogu zagrożeń ma kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, dzięki czemu można wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Zachęcamy do korzystania z tej aplikacji. Pamiętajmy jednak, że w przypadku pilnej interwencji należy dzwonić na numer alarmowy 112

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo