Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ma dwukrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, pijany próbował uciec przed policjantami

Opolscy policjanci po pościgu zatrzymali 25-latka kierującego skodą. Mężczyzna był nietrzeźwy, co więcej szarpał i uderzał funkcjonariuszy. Jak się okazało 25-latek ma dwukrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek wieczorem opolscy policjanci w rejonie Trzcińca w gminie Łaziska zauważyli dziwnie poruszający się pojazd marki Skoda. Kierujący pojazdem sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał jednak reagować. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył i kontynuując jazdę, przez las próbował umknąć policjantom. Po kilkuset metrach funkcjonariusze zatrzymali pojazd, jednak kierujący nie zamierzał oddać się w ręce policjantów. 25-latek był bardzo wulgarny i agresywny, kilkakrotnie uderzył i szarpał funkcjonariuszy. Agresor w końcu został zatrzymany.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, mężczyzna miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Co więcej, ma on orzeczony wyrokiem sądu dwukrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 25-latek ma olbrzymie kłopoty. Przed sądem odpowie zarówno za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy jak i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowych zakazów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

35 komentarzy

  1. Dożywotni zakaz widocznie jest g***o wart, skoro trzeba go nakładać kilkukrotnie na tę samą osobę. Skoro prawodawca sam robi sobie jaja z prawa, a sędziowie kręcą bekę z wyroków, to czego oczekiwać od zapitego obywatela. Co z takiej kary, która w żaden sposób nie ogranicza życia skazanego? Za trzecim wyrokiem powinien dostać fizyczny łomot, albo zakaz snu przez kilka dni i na kolejnej jazdy sobie odmówi.

  2. a teraz będzie miał 3 krotny, i co z tego?

  3. Mogli by mu teraz dać zakaz podwójny tak żeby miał razem 4

Z kraju