Ma dwukrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, pijany próbował uciec przed policjantami

Opolscy policjanci po pościgu zatrzymali 25-latka kierującego skodą. Mężczyzna był nietrzeźwy, co więcej szarpał i uderzał funkcjonariuszy. Jak się okazało 25-latek ma dwukrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek wieczorem opolscy policjanci w rejonie Trzcińca w gminie Łaziska zauważyli dziwnie poruszający się pojazd marki Skoda. Kierujący pojazdem sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał jednak reagować. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył i kontynuując jazdę, przez las próbował umknąć policjantom. Po kilkuset metrach funkcjonariusze zatrzymali pojazd, jednak kierujący nie zamierzał oddać się w ręce policjantów. 25-latek był bardzo wulgarny i agresywny, kilkakrotnie uderzył i szarpał funkcjonariuszy. Agresor w końcu został zatrzymany.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, mężczyzna miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Co więcej, ma on orzeczony wyrokiem sądu dwukrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 25-latek ma olbrzymie kłopoty. Przed sądem odpowie zarówno za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy jak i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowych zakazów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. Dożywotni zakaz widocznie jest g***o wart, skoro trzeba go nakładać kilkukrotnie na tę samą osobę. Skoro prawodawca sam robi sobie jaja z prawa, a sędziowie kręcą bekę z wyroków, to czego oczekiwać od zapitego obywatela. Co z takiej kary, która w żaden sposób nie ogranicza życia skazanego? Za trzecim wyrokiem powinien dostać fizyczny łomot, albo zakaz snu przez kilka dni i na kolejnej jazdy sobie odmówi.

 2. a teraz będzie miał 3 krotny, i co z tego?

 3. Mogli by mu teraz dać zakaz podwójny tak żeby miał razem 4

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!