Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Łuków: Zarząd Powiatu przyjął stanowisko w sprawie sekretarki – dilerki

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Łukowskiego zarząd przyjął stanowisko w sprawie szkolnej sekretarki zatrzymanej za handel narkotykami. Tłumaczą, że w szkołach nie handluje się zakazanymi substancjami.

W trakcie wtorkowej sesji Rady Powiatu Łukowskiego samorządowcy przyjęli stanowisko w sprawie Doroty P., byłej już sekretarki Zespołu Szkół Nr 3, która została zatrzymana przez policję pod zarzutem handlu narkotykami. Istniało podejrzenie, iż kobieta wykorzystując swoje miejsce pracy, mogła tym dokonywać sprzedaży środków odurzających. Jednak jak twierdzą radni, w szkołach na terenie powiatu, tego typu przypadki nie występowały.

– Zarząd Powiatu w Łukowie po wysłuchaniu dyrektora Zespołu Szkół Nr. 3 im. Władysława Reymonta w Łukowie, dyrektora Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie stwierdza, że w szkołach powiatowych nie wystąpiły przypadki handlu środkami psychoaktywnymi, a zatrzymanie p. Doroty P. miało miejsce poza szkołą i nie było związane z jej pracą – wyjaśnia Zarząd Powiatu.

Samorządowcy zajmowali się tą sprawą już dwukrotnie. W związku z tym przyjęta została także uchwała w sprawie zagrożeń spowodowanych przez dopalacze, środki odchudzające a także spożywania przez młodzież alkoholu. Wszystko w trosce o zdrowie młodego pokolenia i trwałość rodziny.

Także prokuratura prowadząca postępowanie w sprawie przestępczej działalności 25-latki nie postawiła jej zarzutów co do handlu narkotykami na terenie placówki oświatowej. Wcześniej w sprawie Doroty P. oświadczenie wydał starosta łukowski, w związku z tym, że zatrzymana jest jego kuzynką. Zapewnił, iż nigdy nie wpływał na jej zatrudnienie w szkole, potępia popełnione przez nią przestępstwo i nie angażuje się w tą sprawę. Dodał również, że nie dysponował wiedzą o jakichkolwiek działaniach podejmowanych wobec Doroty P. przez policję czy prokuraturę.

2015-05-06 19:18:47
(fot. KWP Lublin)

5 komentarzy

  1. Nic jej nie zrobią bo ma duuuuuuuże plecy.

    • tak POwcy podkreślają swoją władzę… więc kiedy przestaniemy tolerować ich bezkarność?

  2. Jakoś nie pamiętam, żeby jakieś dilerskie bydło miało takie zainteresowanie w innych miejscowościach. Dwie sesje Rady Powiatu, oświadczenia Starosty, działania Zarządu Powiatu, publiczne zapewnienia Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie. Komuś ustawionemu się ciepło zrobiło, oj zrobiło.

    • A co na to dyrekcja szkoły? Przecież to pracowca. Chyba, że e Łukowie pracowników dzkół zatrudnia starosta

    • Bo nie śledziłeś tematu. Dilerka jest córką radnej gm. Radzyń Podlaski , a ta ma w postaci brata starostę w Łukowie.Wszystko jest powiązane , brat , siostra , siostrzenica, więc wiesz teraz komu się ciepło zrobiło???Starosta to człowiek PSL. PSL to dworusy PO. Tak się rządzi w Polsce .