Łuków: Pościg za pijanym kierowcą. Nie zatrzymał się do kontroli

Jechał za szybko i to zwróciło uwagę policjantów. Gdy chcieli go zatrzymać, postanowił uciekać. Jednak wypadł z drogi i uderzył w hydrant.

Dzisiaj rano funkcjonariusze łukowskiej drogówki na ulicy Farfak w Łukowie kontrolowali prędkość poruszających się po mieście pojazdów. Kilka minut przed godziną 7 zmierzyli prędkość nadjeżdżającej w ich kierunku osobowej hondy. Okazało się, że kierujący nią mężczyzna jechał ponad 70 km/h w terenie zabudowanym. Postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli.

Jednak kierowca, na widok dawanych przez policjantów znaków do zatrzymania, gwałtownie zmienił pas ruchu i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. Ten jednak nie trwał długo, gdyż w rejonie skrzyżowania ulic Sosnowej z Bartnią, kierujący hondą stracił panowanie nad pojazdem a następnie zjechał z drogi i uderzył w znajdujący się na poboczu hydrant.

W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Kierowca w wieku 25 lat i 30-letni pasażer. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe gdyż 30-latek doznał obrażeń ciała w wyniku czego przetransportowano go do szpitala. Przyczyną ucieczki okazała się nietrzeźwość kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz mężczyzna odpowie za wszystko przed sądem. Oprócz kierowania po pijanemu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień na okres nawet 10 lat, odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego po pijanemu. Co więcej także za wszystkie wykroczenia, które popełnił uciekając przed policją.

2015-03-20 13:09:41
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Osoba trzeźwa na badania specjalistyczne czka miesiącami,a nawet latami,a pijak w tym kraju takie badania ma od razu i bez kolejki.Tak jak w tym przypadku.

 2. Bo cymbał powinien zapłacić 100% kosztów takiej operacji…
  Po co obciążać podatników.

 3. Kiedyś lekarz sam powiedział mi żebym wypił setkę na szybko a potem scenariusz prosty. Pogotowie że się przewróciłem albo i nie, grunt że „uderzyłem się w głowę” i wszystkie badania w jednej chwili. Oczywiście „setka” na szybko nie wszystkim wystarcza ja rozumiem że ktoś ma problem z alkoholem i może wypić 0,5 i nic (teoretycznie) ale chodzi o woń alkoholu i o wymierność badań.

 4. no właśnie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach