Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwają Targi Piw Rzemieślniczych (fotorelacja)

W sobotę w Lublinie rozpoczęły się Targi Piw Rzemieślniczych. Na kilkudziesięciu stoiskach można spróbować piw, których na co dzień nie znajdziecie w osiedlowych sklepach czy marketach.

Na ponad 20 stoiskach pojawili się, oprócz polskich wytwórców, również goście i piwa z zagranicy. Na Targi przyjechały przede wszystkim małe browary rzemieślnicze, dla których najważniejsza jest jakość warzonego piwa.

Na targach znajdziemy więc: AleBrowar, Browar Widawa / Gospoda pod Czarnym Kurem, Trzech Kumpli – Browar Lotny, Pracownia Piwa, Spirifer – Browar, Browar Szałpiw, Browar Profesja, Browar Stu Mostów, Browar Wrężel, Browar Ursa Maior, Browar Dukla,Brokreacja, Browar PINTA, Browar BIRBANT, Browar Kingpin, Browar Zamkowy Cieszyn, Piwne Podziemie, PiwoWarownia, Browar Nepomucen, Browar Revolta, Beer Bros. Browar Kraftwerk, Dobry Zbeer (multitap), Dziki Wschód Lublin, Piwne kosmetyki Saela, Tattooed Beer. Pojawią się także piwa z browaru Browar Artezan, Browar Baba Jaga i Bryggerhuset Veholt.

Odwiedzający targi znajdą na stoiskach blisko 100 różnych piw. Są one w wielu stylach, różnych walorach smakowych i często oryginalnych etykietach.

– Na targach nie zabraknie IPA, stoutów, piw pszenicznych czy belgijskich. To idealna okazja żeby przekonać się, że piwo może np. pachnieć cytrusami, owocami tropikalnymi, smakować doskonałą kawą albo czekoladą lub mieć aromat dobrej whisky. Będą także piwa kwaśne, wędzone, z dodatkiem laktozy czy wanilii – wyjaśnia Paulina Kreczmańska z Targów Lublin.

Targi potrwają dzisiaj do północy, w niedzielę rozpoczynają się o godzinie 10. Bilet jednorazowego wstępu kosztuje 2 zł, zaś wielokrotnego wstępu jednego dnia 5 zł. Bilety upoważniają również do wstępu na odbywający się w tym samym czasie Festiwal Kolorowe Jarmarki.

2015-11-28 15:39:47
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Może ktoś by napisał gdzie te targi się znajdują wiemy tylko że w Lublinie bardzo dobra informacja w tych artykułach.

  2. Obiektywny, niezwyczajny, ale fajny

    Kuźwa, a gdzie mogą się odbywać targi w Lublinie. Przecież nie na stadionie!

    http://www.lublin112.pl/gratka-milosnikow-napoju-pianka-tydzien-lubelskie-targi-piw-rzemieslniczych/

  3. Chociaż prawdziwe piwo tam jest a nie euro lagery smakujące jak kapcie bądź zgniły karton. Kij, że drogie, ale chociaż smak ma i mam nadzieje, że wiele ludzi przekona się do niego.

  4. niestety nie wszystkie były zimne 🙁 ale inicjatywa świetna. tylu ludzi pod wpływem,w jednym miejscu i bez burdy to naprawdę miły widok.kulturka 🙂