Gratka dla miłośników napoju z pianką. Za tydzień Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych

Już w najbliższy weekend Lublin stanie się centrum piwnej rewolucji. Rozpoczną się bowiem Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych, na które przyjadą małe browary z całej Polski.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych to impreza, która łączy pasję browarników, piwowarów domowych, a przede wszystkim fanów trunku w każdym odcieniu. W wydarzeniu weźmie udział ponad 20 browarów rzemieślniczych z całej Polski. Pojawią się również goście i piwa z zagranicy. Na Targi przyjadą przede wszystkim małe browary rzemieślnicze, dla których najważniejsza jest jakość warzonego piwa. Na dzień dzisiejszy swoją obecność potwierdziły już: AleBrowar, Browar Widawa / Gospoda pod Czarnym Kurem, Trzech Kumpli – Browar Lotny, Pracownia Piwa, Spirifer – Browar, Browar Szałpiw, Browar Profesja, Browar Stu Mostów, Browar Wrężel, Browar Ursa Maior, Browar Dukla,Brokreacja, Browar PINTA, Browar BIRBANT, Browar Kingpin, Browar Zamkowy Cieszyn, Piwne Podziemie, PiwoWarownia, Browar Nepomucen, Browar Revolta, Beer Bros. Browar Kraftwerk, Dobry Zbeer (multitap), Dziki Wschód Lublin, Piwne kosmetyki Saela, Tattooed Beer. Pojawią się także piwa z browaru Browar Artezan, Browar Baba Jaga i Bryggerhuset Veholt.

Wszyscy przybyli będą mieli do dyspozycji wiele stoisk, a na nich blisko 100 piw. -Piwa będą w wielu stylach, różnych walorach smakowych i często oryginalnych etykietach. Nie zabraknie IPA, stoutów, piw pszenicznych czy belgijskich. To idealna okazja żeby przekonać się, że piwo może np. pachnieć cytrusami, owocami tropikalnymi, smakować doskonałą kawą albo czekoladą lub mieć aromat dobrej whisky. Będą także piwa kwaśne, wędzone, z dodatkiem laktozy czy wanilii – wyjaśnia Paulina Kreczmańska z Targów Lublin. W imprezie udział weźmie twórca browaru Veholt – Jan Halvor Fjeld, który przyleci do Lublina prosto z Norwegii.

Piwne Targi to nie tylko doskonała okazja do spotkań i rozmów z przedstawicielami browarów, oraz innymi miłośnikami napojów z pianką, lecz również możliwość degustacji nieznanych do tej pory trunków. – Większość browarów przywiezie swoje piwo w „beczkach” i będzie nalewać je z kranu. Będzie także możliwość zakupu szklanki imprezy, tzw. sniftera, czyli kieliszka idealnego do degustacji – dodaje Paulina Kreczmańska. Będą też wykłady, które poprowadzi lubelski oddział Piwowarów Domowych.

Targi odbędą się w sobotę i w niedzielę 28 i 29 listopada w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11. Bilet jednorazowego wstępu kosztuje 2 zł, zaś wielokrotnego wstępu jednego dnia 5 zł. Bilety upoważniają również do wstępu na odbywający się w tym samym czasie Festiwal Kolorowe Jarmarki.

(fot. materiały organizatorów)
2015-11-22 14:08:44

5 komentarzy

  1. A o Rybomani 2015 w Lublinie , największych targach wędkarskich ni słychu ni widu. Proszę o info dla wszystkich 28-29 listopad ul. Dworcowa 11. Pozdrawiam

  2. trza iść, pewnie naleją na wynos, lepiej się nie zważyć na targach tylko w domu. Dziwna pora, jak ktoś się przekima na ławce w parku ludowym to lipa, chyba, że kamraty zawloką do domu, he

  3. I w końcu jakieś dobre wieści na lublin112!

  4. Świetna okazja na spróbowanie piw rzemieślniczych dla osób nie znających tematu oraz dla fanów możliwość poznania ludzi związanych z polskim kraftem! Cieszę się że w Lublinie odbędą się targi, organizatorom życzę dużej frekwencji!

  5. tylko debil organizuje takie targi w listopadzie…. zdecydowanie większe zainteresowanie byłoby w połowie lipca.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska