Lublin: Uwaga na oszustki okradające starsze osoby pod pozorem opieki lekarskiej

Uczulamy i przestrzegamy starszych mieszkańców Lublina przed oszustami podającymi się za pracowników służby zdrowia. W ten sposób nieznana sprawczyni okradła 87-latkę.

Oszuści i złodzieje wymyślają co chwila nowe sposoby na to, aby okraść starsze osoby z pieniędzy lub biżuterii. Poniżej opisujemy historię jednej z mieszkanek Lublina, która padła ofiarą oszustki.

Moja babcia kilka dni temu została okradziona przez kobietę w wieku około 40/45 lat podająca się za lekarza lub pielęgniarkę. Babcia wchodziła do bloku, po czym podeszła do niej kobieta i zapytała gdzie idzie. Ona odparła, że do domu. Kobieta powiedziała, że właśnie ona idzie do niej by ją zbadać i zmierzyć ciśnienie. Po wejściu na górę zapytała czy możne umyć ręce, po czym kazała babci umyć się i rozebrać. Wcześniej powiedziała, że jeszcze ma dla niej 80 zł, ale ma cale 200 zł i czy babcia ma rozmienić. To już powinna zastanowić, ale babcia ma 87 lat. Gdy babcia powiedziała, że nie, to oszustka stwierdziła, iż jej później doniesie po badaniu. Gdy babcia była w ubikacji żeby się przygotować do „badania”, ta w mgnieniu oka zlokalizowała biżuterię. Kobieta zabrała złote pierścionki i naszyjnik. Opisuję tą sytuacje, ponieważ takie starsze kobiety, w tym wieku leczą się u nie jednego lekarza i nie są świadome, że nikt nie wysyła lekarzy bez uprzedniego umówienia. Kobieta, która ją okradła może dalej grasować i czyhać na tego typu sytuacje. Sytuacja miała miejsce na lubelskiej Kalinie, na osiedlu koło Lidla.

Sprawa została zgłoszona na policję, my zaś apelujemy do wszystkich starszych osób oraz ich opiekunów lub rodzin o czujność. Każdy sygnał o podejrzanych osobach prosimy zgłaszać na policję.

2016-08-07 13:42:35
(fot. ilustr. pixabay.com)

1 komentarz

 1. Jak nie proboszcza okradną metodą na wnuczka to teraz to.W ogóle nikogo nie wpuszczać do domu i nie odbierać telefonów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki