Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skontrolowali taksówkarzom taksometry. Nie było zastrzeżeń

W miniony poniedziałek inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie wraz z inspektorami z Okręgowego Urzędu Miar w Warszawie oddział w Lublinie przeprowadzili wspólne działania kontrolne ukierunkowane na przewozy osób taksówkami. W trakcie działań nie wykryto nieprawidłowości.

19 lutego w Lublinie przeprowadzono kontrole taksówek pod kątem prawidłowości ustawienia taksometrów. Inspektorzy weryfikowali również stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców, dokumenty firmowe przewoźników oraz legalizację taksometrów.

Każdy z kontrolowanych w tym dniu pojazdów, był kierowany na wyznaczoną bazę drogową by tam zweryfikować ustawienia taksometru, nie tylko porównując je ze świadectwem legalizacji, ale także z faktycznie pokonanym odcinkiem kontrolnym.

Wszystkie pojazdy, które były poddane kontroli, przeszły ją w granicach dopuszczalnego błędu. Jak zapowiada Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego współpraca obu służb kontrolnych będzie kontynuowana.

Ma ona na celu wyeliminowanie podmiotów naruszających zasady uczciwej konkurencji. Dodać należy, iż w przypadku stwierdzenia naruszenia w zakresie manipulacji urządzeniem metrologicznym, jakim jest taksometr, oprócz grożącej grzywny, dodatkową konsekwencją jest cofnięcie licencji na wykonywanie przewozów osób taksówką.

2018-02-21 13:59:58
(fot. ilustr. lublin112.pl)

20 komentarzy

 1. Bo to nie Warszawa 🙂

 2. przy PKP na Krochmalnej można by sprawdzić kilku…

  • Dokładnie, sam tam miałem akcję. Dobrze że mi zwisało, bo podróż biznesowa, więc i tak firma mi oddała, ale 35 zeta za przejazd spod PKP na Armii Krajowej to chyba trochę przegięcie. Taryfiarz oczywiście ucieszony. Na początku myślał, że ja nie z Lublina, ale w połowie drogi się skapował. Nawet jak bym był z Warszawy, skąd wracałem, to bym się zdziwił, tam w końcu Uberem można jeździć o wiele taniej na dłuższych dystansach. Co lepsze, nie jechał na około, a standardową drogą przez Krochmalną i JP2, godzina ok. 12 w nocy. Polecam zamówić sobie tam taryfę, a nie wsiadać w to co stoi, co zresztą jak widziałem wielu podróżujących robiło już w pociągu.
   Za taki sam kurs normalnie płaci się około 20 zł.

   • ciekawe czy jak kupisz cos w sklepie i okaze sie ze w sklepie obok ta rzecz jest tańsza to też tak sie żalisz po forach. Wystarczy patrzeć na ceny i nie ma problemu.

 3. Niech się przejadą incognito w sobotni wieczór sałata spod zamku lub dworca i zobaczą jak kręcą lody

  • Właśnie – nie po tej stronie Tysiąclecia co trzeba sałaciarzy kontrolowali. Trzeba było pod dworcem PKS a nie na PZL-u kontrolować.

   • Fakt, ci z Placu Zamkowego mają w pełni legalnie 4 razy wyższe ceny niz normalne taxi zatem nie musza oszukiwać żeby skasować klienta stówkę na za Czuby czy 5 dych na Kalinę..

    • Pierniczysz kochany.
     Nie 4 a 2, a stawkę masz za szybą. Jak nie pasuje, to można wsiadać śmiało do innej (przymusu wsiadania do pierwszej z brzegu taryfy już od dawna nie ma). Warto sprawdzić na przykład jak w piątek/sobotę z knajpy na Starym Mieście wracasz… ja zazwyczaj dopiero w 3 lub 4 wsiadam, po sprawdzeniu cen.
     To legalni taksiarze, którzy czekają na klienta chcącego zapłacić wymaganą przez nich taryfę – nic do nich nie mam, po prostu ich omijam – za to UB-ecy z PKS-u czy PKP to osobna historia.
     Raz jeden sku_syn spod PKP chciał mnie na Wieniawę przez Tatary wieźć (pewnie zmyliła go niezerwana nalepka bagażowa z lotniska).

     • Pierniczysz kochany.
      Na Placu Zamkowym są najdroższe taksówki w mieście, nawet 6 razy droższe niż taksówki Radio Taxi, trzeba być kompletnie nieogarniętym albo pijanym, żeby tam wsiąść. Co zaś do Bramy Krakowskiej w weekendowe noce, 99% taksówek to właśnie UB-ecy z PKS, z PKP i przebierańcy udający taksówki. I wszyscy udają Radio Taxi, koguty z nazwami nieistniejących korporacji, pięciocyfrowe skrócone numery telefonów, naklejki 1,50 zł/km i malutkim druczkiem „powyżej 25 km”. Gdzie jest ITD?

 4. Jak zwykle szukali tak, aby nic nie znaleźć. Na PKS na przystanku wysiadkowym od 23 staje Honda, Espace, Mazda itd – tym niech sprawdzą ile metrów liczy kilometr.

  • Układ lubelski ma sie jeszcze doborze lecz wnet to sie skonczy dzisiaj juz dziada z Tarnobrzega POprwadzili, tutaj tez dostaje wziętke za przymruzenie spraw

 5. To trzeba patrzeć w jaka taryfę wsiadasz bo że słupa spoza korporacji mas na starcie ok 13 zł przy 1 taryfie

  • Co to takiego „spoza”?

   • Spoza czyli taksiarz ktory niejezdzi w korporacji tylko prywatnie dla siebie a koguty maja zwykle podobne do tych korporacyjnych taksowek, czyli zanim wsiadziesz spojrz na cennik na szybie, nic niemusza krecic taksometr nabija wszystko wedlug cennika ktory maja, a ze cennik ladny maja to zwykle kazdy dopiero zwraca na to uwage przy placeniu 😀 Polska to bogaty narod jak wsiada do taksowki to niepatrzy na cennik, ale jak w biedronce kupuja schab to patrza po ile 😀

 6. A to zdjecie tytuowe to widzialem juz w zeszłym roku.

 7. Taxi w Lublinie mądry człowiek zamawia wyłącznie telefonicznie.

 8. warto by było sprawdzić te szczury z korporacji co się na parkingach pod marketami albo gdzieś na uboczu chowają.tam raczej pełnego legalu nie ma…

  • Stoi na parkingu bo tam skończył i czeka na zlecenie, jak jeździ w przyzwoitej korpo to nie musi szukać po postojach

 9. Edward - prezes znanej korporacji taxi w Lublinie

  Niech zaczną sprawdzać taksówki z echo taxi a w szczególności takiego pseudo taksówkarza ze srebrnego focusa w kombi z czarnymi szybami ….

Z kraju