Lublin: Pijany kierowca wpadł dwa razy jednego popołudnia. Zatrzymał go ten sam patrol

Dwa razy w przeciągu kilku godzin lubelscy policjanci zatrzymali tego samego pijanego kierowcę. Oba zdarzenia miały miejsce na jednej ulicy. Co więcej, w obu przypadkach mężczyznę zatrzymali ci sami policjanci.

Do zdarzenia doszło w czwartek na ulicy Pogodnej w Lublinie. Funkcjonariusze lubelskiej policji, pełniący służbę w pieszym patrolu, przechodząc ulicą Pogodną, dostrzegli niepewnie jadącego fiata. Kierujący autem, na widok policjantów, pośpiesznie skręcił na pobliski parking, po czym wraz z pasażerami wysiadł z auta. Mundurowi podchodząc bliżej, od razu poczuli od mężczyzny charakterystyczną woń alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, które już w przeszłości zostały mu zatrzymane, właśnie za jazdę po pijanemu. Pojazd którym kierował, został przekazany jego znajomemu. Mężczyzna zaś, po sporządzeniu dokumentacji został zwolniony do domu.

Około godziny 21, ten sam patrol funkcjonariuszy, po raz kolejny znajdując się na ulicy Pogodnej, dostrzegł tego samego fiata, którym wcześniej jechał pijany 34-latek. Co więcej, za kierownicą pojazdu znów siedział zatrzymany wcześniej mężczyzna. Tym razem był on tak pijany, że nie był w stanie dmuchać w alkomat. Udało się to dopiero na komisariacie, gdzie urządzenie wykazało u niego ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Pojazd zaś lawetą został przetransportowany na policyjny parking.

Teraz 34-latkowi grozi 2 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponieważ mężczyzna już po raz kolejny popełnił to samo przestępstwo, raczej nie powinien liczyć na łagodny wyrok. Odpowiedzialności nie uniknie także znajomy pijanego kierowcy, który udostępnił mu kluczyki do samochodu.

Piesze patrole, które na mocy porozumienia pomiędzy miastem a policją, funkcjonują na terenie Lublina przynoszą coraz więcej korzyści. Funkcjonariusze poruszają się po ściśle określonych trasach, które zostały tak dobrane, by zapewnić tam większe bezpieczeństwo. Mundurowi pieszo patrolują Stare Miasto, deptak, miasteczko akademickie, dworce PKS i PKP jak również niektóre dzielnice. Na ten rok, miasto zamówiło blisko 900 tego typu patroli, za które zapłaci około 300 tysięcy złotych.
(fot. lublin112)
2015-08-06 22:36:14

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Jaśko Antymotorek

  A może by tak pajdę za niedopełnienie obowiązków służbowych? 1,6 promila + nieposiadanie uprawnień to już przestępstwo, były podstawy do dołka na 48h a mimo to patolek swobodnie wyszedł sobie z komendy i znowu usiadł za kółko. Rozumiem, że znajomy, który zaopiekował się pojazdem i ponownie przekazał go żulowi również zostanie stosownie rozliczony? Chciałbym by redakcja pociągnęła ten temat bo z daleka coś tu niezbyt ładnie pachnie…

 2. Kazdy menel za kierownicą automatu powinien przynajmniej do wytrzezwienia pod kluczyk isc, oraz zadnego przkazywania pojazdu znajomym tylko holowanie na dobrze platny parking. Wytrzwieje, zaplaci to odbierze.

 3. Czyli ci tzw policjanci nie dopełnili swoich obowiązków,umożliwiając pijakowi dalszą jazdę.art,231 kk i chyba coś z tym zrobię.

 4. Jak można być takim debilem i patolem, żeby prowadzić po pijaku! Nie rozumiem tych ludzi.

 5. Gościa na puche. Samochód skonfiskowac, sprzedać , hajs przekazać na cel pomocy ofiarom wypadków samochodowych spowodowanych przez pijanych kierowców. I tyle w temacie. A policmajstry powinni dostać po jajach za wypuszczenie śmiecia za pierwszym razem.

 6. Wyjaśnienie dla gawiedzi krytykującej wypuszczenie tego menela. Po zmianach w KPK z lipca bieżącego roku sytuacja wygląda tak, że takiego delikwenta trzeba wypuścić aby nie narazić się na bezpodsrawne zatrzymanie. O niedopełnieniu obowiązków nie ma tu mowy, takie rzeczy będą się powtarzać i nic do tego nie ma policja i prokuratura, bo sąd i tak ich wypuści. Trzeba podziękować naszym posłom, że znowu napisali prawo dla patoli, a nie normalnych obywateli.

 7. do pseudo znawców tematu.Spróbujcie odholować takiemu menelowi samochód z parkingu to dowiecie się osobiście ile to kosztuje.w takim przypadku jeśli jest na miejscu w pojeździe trzeźwa osoba można jej przekazać pojazd tym bardziej że jak by ktoś przeczytał uważnie ,,goście podjechali pod sklep i zaparkowali pojazd”. W takim przypadku jeśli policjant odholował by z parkingu auto to to by było przekroczenie uprawnień.A w drugim przypadku dopiero widać na zdjęciach że gość znajdował się na drodze publicznej. i był chyba sam w pojeździe .wiec była jakaś podstawa do odholowania A co do zatrzymania gościa do puchy to pewnie nie zaistniały przesłanki ku temu by go zapakować na 48. TAKZE JESLI KTOŚ NIE ZNA OBOWIAZUJACYCH PRZEPISÓW ALBO ZDAJE SIĘ JEJ ZE JE ZNA TO NIECH SIE NIE WYPOWIADA

 8. jeśli ten patolek trafił na kempesa.to uwierzcie mi że on takim nie odpuszcza nawet na mm . jeśli chodzi o pijaków to jest znawcą tego tematu jak nikt w Lublinie. i zawsze takiemu chwastowi i potencjalnemu zabójcy jeśli ma tylko podstawę do tego to robi po całości i konsekwentnie. także jeśli nie macie pojęcia o aktualnych przepisach nie wypowiadajcie się

 9. W statystykach będzie jako jeden czy dwóch zatrzymanych pijanych kierowców?
  A tak na serio to dlaczego debila wypuszczono? Żeby kogoś zabił po pijaku? Skoro pijany został zatrzymany bez uprawnień to on na min. 24h a auto na parking policyjny.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja