Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Pijany kierowca porzucił auto i chciał uciec

Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj nad ranem, po pościgu przez policjantów z IIII Komisariatu Policji w Lublinie. Kierowca próbował zgubić policjantów uciekając po dachach garaży i komórek.

Do zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem. Policjanci z Komisariatu III Policji patrolując okolice zauważyli jadący od ulicy Skośnej seata. Funkcjonariusze rozpoznali siedzącego za kierownicą mężczyznę. Kilkanaście minut wcześniej widzieli go stojącego przy ulicy Pięknej a jego zachowania wskazywało, że jest pijany.

Aby sprawdzić czy ich podejrzenia są słuszne postanowili zatrzymać go do kontroli. Niestety gdy kierowca zorientował się, że jedzie za nim Policja nagle przyspieszył. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał samochód, wyskoczył z niego i rzucił się do ucieczki. Wbiegł do jednej z pobliskich bram, a później przeskakując po dachach garaży i komórek usiłował zgubić policjantów.

Chwilę później przy ul. Pawiej został zatrzymany. Mężczyzna zachowywał się cały czas bardzo agresywnie. Po badaniach okazało się, że 31-latek miał w organizmie ponad 1,1 promila alkoholu. Teraz trzeźwiej w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności – informuje KWP Lublin.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo