690 680 960

Króle: Policjanci uratowali życie tonącemu 16-latkowi

Gdyby nie czujność dwóch policjantów prawdopodobnie doszłoby do tragedii. Dziś po północy mł.asp. Jacek Ziembicki i asp. Jacek Jonczak z Posterunku Policji w Tarnogrodzie wyłowili ze stawu tonącego chłopca.

Do zdarzenia doszło dziś po północy w miejscowości Króle. Patrolujący rejon tarnogrodzcy policjanci w pewnej chwili usłyszeli plusk dochodzący ze stawu. Wzbudziło to czujność i zainteresowanie mundurowych. Gdy podeszli bliżej, zauważyli znikającą co jakiś czas i wyłaniającą się z wody rękę.

Tonący człowiek nawet się nie wynurzał, a ręka po chwili zniknęła pod wodą. Bez chwili wahania obaj wskoczyli do wody spiesząc z pomocą tonącemu. Wyciągnęli go na brzeg, był to młody mężczyzna, który nie dawał już oznak życia.

Dla policjantów, a w szczególności dla chłopca, liczyła się każda sekunda. Natychmiast podjęli reanimację, szczęśliwie przywracając czynności życiowe 16-latkowi. Wezwana karetka pogotowia zabrała chłopca do szpitala, jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci sprawdzają wszystkie szczegóły i okoliczności tego zdarzenia – informuje KWP Lublin.

(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2156zł 0.39%
  • GBP 5.2074zł 0.27%
  • EUR 4.5242zł 0.47%
  • CHF 4.6634zł 0.58%

Polub nas