690 680 960

Króle: Policjanci uratowali życie tonącemu 16-latkowi

Gdyby nie czujność dwóch policjantów prawdopodobnie doszłoby do tragedii. Dziś po północy mł.asp. Jacek Ziembicki i asp. Jacek Jonczak z Posterunku Policji w Tarnogrodzie wyłowili ze stawu tonącego chłopca.

Do zdarzenia doszło dziś po północy w miejscowości Króle. Patrolujący rejon tarnogrodzcy policjanci w pewnej chwili usłyszeli plusk dochodzący ze stawu. Wzbudziło to czujność i zainteresowanie mundurowych. Gdy podeszli bliżej, zauważyli znikającą co jakiś czas i wyłaniającą się z wody rękę.

Tonący człowiek nawet się nie wynurzał, a ręka po chwili zniknęła pod wodą. Bez chwili wahania obaj wskoczyli do wody spiesząc z pomocą tonącemu. Wyciągnęli go na brzeg, był to młody mężczyzna, który nie dawał już oznak życia.

Dla policjantów, a w szczególności dla chłopca, liczyła się każda sekunda. Natychmiast podjęli reanimację, szczęśliwie przywracając czynności życiowe 16-latkowi. Wezwana karetka pogotowia zabrała chłopca do szpitala, jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci sprawdzają wszystkie szczegóły i okoliczności tego zdarzenia – informuje KWP Lublin.

(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…