690 680 960

Lublin: Oszust wpadł w ręce policjantów. Poszkodowani stracili ponad 180 tys. złotych

Osiem lat więzienia grozi zatrzymanemu 19-latkowi, który odebrał ponad 180 tys. złotych od starszych mieszkańców Lublina. Mężczyzna został dziś doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe w Lublinie.

Policjanci z Lublina na jednej z ulic miasta zatrzymali 19-latka, mającego związek z oszustwami, do których doszło w ostatnich tygodniach, na szkodę starszych osób.

– Historia w tych siedmiu przypadkach była podobna. Na telefon stacjonarny mieszkańca bądź mieszkanki miasta dzwonił mężczyzna przedstawiający się za funkcjonariusza Policji. Mundurowy informował, że prowadzi sprawę dotyczącą nieuczciwej kasjerki banku, która z kont klientów kradnie pieniądze. Z uwagi na zaplanowaną zasadzkę konieczne jest przekazanie pieniędzy. Kolejną legendą oszustów było również wmawianie, że bliski członek rodziny miał wypadek samochodowy, w którym jest sprawcą. Aby uchronić go przed aresztem, trzeba go „wykupić” – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

 

 

Pięć osób dało wiarę oszustowi i przekazały one gotówkę. Do przekazania pieniędzy dochodziło w umówionych miejscach, pod adresem zamieszkania, na ulicy, bądź przy altanie śmietnikowej. Gotówkę odbierał zatrzymany przez policjantów 19-latek.

– Pokrzywdzeni tymi przestępstwami ponieśli łączne straty w wysokości ponad 180 tys. zł. Dwoje z kolejnych seniorów, do których dzwonili oszuści, na szczęście, nie dało się oszukać. Dziś zatrzymany 19-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe w Lublinie. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie – dodaje asp. Anna Kamola.

19-latkowi za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

2017-06-29 18:10:19
(fot. wideo Policja Lublin)

5 komentarzy

 1. Na giełdzie w Elizówce oszuści grają w trzy kubki od dawnych lat. To że ich nie złapali jakoś mnie nie dziwi, gorzej że dalej są ludzie którzy dająją się nabrać.

  • Zawsze jak na to patrzę, to się zastanawiam czy ci ludzie dopiero co wyszli ze swoich lepianek i ostatnie kilkadziesiąt lat przezyli bez mediów.

  • w trzy kubki grano jeszcze zanim giełda w Elizówce powstała. Człowiek jest dziwny

  • Widzę, że policja nie potrafi sobie poradzić z tymi oszustami. a co jeśli dać im wygrać fałszywe pieniądze i zgłosić ich na policję za posiadanie fałszywych pieniędzy, czy taka prowokacja byłaby skuteczna ?

 2. Na pal śmiecia,a nie karmić na koszt społeczeństwa.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin