690 680 960

Lublin: Chciały napić się wody a okradły 85-latkę

Lubelscy policjanci poszukują kobiety widocznej na portrecie pamięciowym, która wraz ze swoją wspólniczką okradła 85-letnią mieszkankę Lublina. Złodziejki pod pozorem napicia się wody ukradły biżuterię o wartości kilku tysięcy.

Do zdarzenia doszło 4 września na Czechowie. Jedna z mieszkanek osiedla Moniuszki otworzyła drzwi dwóm nieznajomym kobietom. Zapytały one starszą kobietę o możliwość napicia się wody.

– 85-latka zgodziła się i wpuściła kobiety do środka. Kiedy młodsza z nich zagadywała gospodynię, starsza plądrowała pokoje. Kiedy kobiety opuściły mieszkanie, wówczas okazało się, że chęć napicia się wody nie była powodem tej wizyty. Z metalowej kasetki zniknęła warta ponad 4,5 tys. złotych biżuteria – informuje

Rysopis sprawczyń kradzieży:

Jedna z kobiet miała z wyglądu ok. 30 lat, około 165-167 cm wzrostu, była średniej budowy ciała, miała proste blond włosy średniej długości, zaczesane za uszami, oczy koloru jasny brąz. Ubrana była w krótką ciemnopopielatą kurtkę i spodnie. Kobieta bardzo słabo posługiwała się językiem polskim.

Druga z kobiet miała z wyglądu około 54 lat, ok 170-175 cm wzrostu, była średniej budowy ciała, miała włosy proste, długie do ramion, prawdopodobnie farbowane na jasny blond. Kobieta ubrana była w długą spódnicę. Nieznajoma posługiwała się językiem polskim z akcentem ukraińskim.


Na podstawie informacji uzyskanej od poszkodowanej policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej ze sprawczyń kradzieży. Ktokolwiek rozpoznaje kobietę, proszony jest o kontakt z Komisariatem V Policji w Lublinie pod nr tel. (81) 535 47 00 lub 997.

2015-09-23 14:44:25
(fot. KPW Lublin)

9 komentarzy

 1. To prowokacja onr i przeciwników imigrantów.

 2. sarym nie przetlumaczysz

  4wrzesnia? przeciez dawno juz w lublinie ich nie ma

 3. obciać ręce i nic już nie ukradnie

 4. A co do tej pory robiła policja,skoro dopiero teraz o babci sobie przypomniała!!!!!!!1 Wstyd.

 5. Może to ta co pokazała dziadkowi cycy,bo podobna.

 6. A Daruś Ł. za podobny czyn został aresztowany, dzisiaj jest już na wolności i siedzi u byłej żony. I to się nadaje do prasy.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…