Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: 30 nowych funkcjonariuszy w lubelskim garnizonie Policji. 15 policjantów otrzymało wyróżnienia

Lubelskiej Policji w ostatni dzień 2015 roku przybyło 30 nowych funkcjonariuszy. 15 mundurowych odebrało również nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny.

Uroczystości ślubowania nowych 30 funkcjonariuszy odbyły się 31 grudnia w Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie. Każdy z przyjętych w czwartek do służby policjantów wcześniej musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego.

Wśród nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy jest sześć kobiet. W większości są to absolwenci studiów wyższych o kierunkach takich jak np. bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, prawo, a nawet lotnictwo. Największą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskała post. Natalia Mietiułka przyjęta do KMP w Chełmie.

– W grupie przyjętych do służby mundurowych są też dwaj sportowcy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant mistrzostw Europy w pływaniu oraz ratownictwie wodnym oraz kolejny – wielokrotny medalista w brazylijskim Jiu-Jitsu. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Krasnymstawie, Lubartowie, Puławach, Świdniku i Tomaszowie Lubelskim. 15 z nich będzie służyć w Oddziale Prewencji Policji. W tym roku szeregi Policji lubelskiego garnizonu zasiliło już 94 funkcjonariuszy – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Podczas uroczystości wręczono nagrody 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu. MSWiA przyznało specjalne nagrody za zdecydowanie w działaniu, odwagę i profesjonalizm w pełnionej służbie. Są to funkcjonariusze reprezentujący komendy w Zamościu, Włodawie, Łukowie, Puławach, Biłgoraju, Hrubieszowie i Lublinie oraz Oddział Prewencji Policji.

 


Wyróżnieni funkcjonariusze to:

st. asp. Tomasz ŁUKASIK i st. sierż. Ilona DZIAŁA z KMP w Lublinie; sierż. Marek CHYL z KMP w Zamościu; mł. asp. Daniel MRÓZ, sierż. szt. Mariusz MUSIALIK i sierż. szt. Łukasz PECYNA z KPP we Włodawie; asp. szt. Mariusz DĘBOWSKI i asp. Albert PIENIAK z KPP w Łukowie; mł. asp. Łukasz KUBIŚ, sierż. szt. Marcin LEWANDOWSKI i sierż. Danuta WOSZCZEK z KPP w Puławach; asp. szt. Jacek WRZYSZCZ i sierż. szt. Tomasz ŁEBKO z KPP w Biłgoraju; st. asp. Radosław KRYSTKOWIAK z KPP w Hrubieszowie a także st. post. Łukasz KUCHARSKI z OPP w Lublinie.

Wyróżnieni zarówno w służbie, jak i poza nią uratowali ludzkie życie: odwiedli od zamachu samobójczego, uratowali tonącego, udzielili pomocy ofiarom wypadku, czy turyście, który spadł ze stromego szczytu gór. Warto wspomnieć, że nagrody te mogły być przyznawane nie tylko z inicjatywy przełożonego, ale także na wniosek instytucji społecznych, samorządów czy obywateli.

Wyróżnionym funkcjonariuszom pogratulował p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Mirosław Sokal. Słowa uznania wyraził też w imieniu swoim i Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Artur Walasek – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Lublin: 30 nowych funkcjonariuszy w lubelskim garnizonie Policji. 15 policjantów otrzymało wyróżnienia
Lublin: 30 nowych funkcjonariuszy w lubelskim garnizonie Policji. 15 policjantów otrzymało wyróżnienia

2016-01-01 11:34:39
(fot. Policja Lublin)

7 komentarzy

  1. nie mów, że nie

    ilu z nich to plecaki? gdzie później, jak ostatnio widzę aż 6 musiało przyjechać w chełmie, żeby 1 kolesia skuć bo poradzić sobie lewaki nie mogli. prawdziwi ludzie z aspiracjami możliwościami się nie dostają. dostają się tacy, co z manekinami się na teście sprawności przewracają. Taką później mamy Policję. Mundur czyni ich władzą i w głowie przewraca, a jak co do czego to nie ma komu. To jest Polska.

    • Typowa wypowiedź niespełnionego policjanta. Przykro nam że psycholog Cię odrzucił i z tego powodu jesteś taki zakompleksiony. Jak już piszesz o 6 policjantach, to pokaż kiedyś inicjatywę i obezwładnij jakiegoś pijanego gościa po narkotykach. Zobaczymy czy zdolny jesteś tylko w gadce.

    • Januszek Kłembuszek

      Czyli że co, oblałeś testy psychologiczne. Pozdrawiam

      • Baranki, dobrze wiecie, że ostatni etap kwalifikacji, czyli rozmowa to pole do robienia przewałów i przyznawania dowolnej ilości punktów. Podchodziłem do tego durnego multiselectu dwa razy ( bo w lubelskiej policji postępowanie kwalifikacyjne trwa od dwóch do trzech lat i po roku test trzeba zdawać ponownie)- za każdym razem pozytywnie i z niezłą punktacją, a po rozmowie okazałości się, że by się dostać zabrakło punktu. Także nie opowiadajcie o klarowności przeprowadzanych kwalifikacji, bo to kpina.

  2. a potem plecaki maja wolne swieta i sylwestra 🙂

  3. „W tym roku szeregi Policji lubelskiego garnizonu zasiliło już 94” a podali ilu z tego syfu odeszło do cywila?

  4. Dobrze,ze teraz minimum 25 lat służby,bo ci emeryci 37letni to mnie już wkur..ają. Na karku społeczenstwa jest już tych pasożytów pareset tysięcy.Chłopy w kwiecie wieku.Do 50-tki spokojnie powinni robić,a jak zdrowie nie daje,to przykro-następny.W kazdej robocie tak jest.Chłop w wieku 50-lat gdy sie dobrze prowadzi,jest napewno bardziej pozyteczny niż szczyle bez obycia z zawodem,ale patrzac na tych grubasów,szczegolnie jednego z drogówki,to „badania okresowe” to czysta kpina.Opowiadali mi policjanci,ze na ten dzien bierze sie zwolnienie i problem z głowy.Wniosek-masz byc zdrowy jak sie dostajesz,a pozniej to już nieważne.Mozesz ważyć 130kg i brzuch na taczce wozić.

Z kraju