690 680 960

Lubelskie lotnisko i chełmska uczelnia będą razem współpracować. Najbardziej zyskają na tym studenci

Port Lotniczy Lublin oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie rozpoczynają współpracę. Dzięki niej obie strony będą mogły rozwijać wspólne działania, a studenci odbędą praktyki na lotnisku.

Porozumienie, w ramach którego strony zobowiązały się do wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych, podpisały dzisiaj władze Portu Lotniczego Lublin oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Oznacza to nawiązanie współpracy w zakresie opracowywania programu na kierunku elektrotechnika i specjalności elektryczna obsługa lotniska, jak też innych przedmiotach zawodowych.

Do tego dochodzi wzajemne korzystanie z bazy dydaktycznej, laboratoryjnej oraz wiedzy eksperckiej. Lubelskie lotnisko obejmie też patronat nad kształceniem studentów uczelni. Jak wyjaśnia rektor chełmskiej uczelni dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Port Lotniczy Lublin umożliwi również studentom PWSZ w Chełmie odbywanie części praktycznej kształcenia na lubelskim lotnisku. Chodzi tu m.in. o praktyki oraz staże.

– Podpisane dzisiaj porozumienie przyniesie obopólne korzyści naszym instytucjom, ale tak naprawdę najbardziej zyskają studenci. Dzięki współpracy z Portem Lotniczym Lublin będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników lotniska, którzy na co dzień dbają o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi pasażerów – dodaje Arkadiusz Tofil.

Również prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk nie ukrywa zadowolenia ze współpracy. Jak tłumaczy, dzięki niej grono partnerów Portu Lotniczego Lublin poszerzyło się o kolejną uczelnię wyższą, która jest jedną z najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, branżowo najbliższą naszej działalności. Do tego obie strony będą mogły rozwijać wspólne działania o charakterze edukacyjno-dydaktycznym, oraz wymieniać się doświadczeniami.

(fot. PLL/nadesłane)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin