Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski szpital dziecięcy ma nowego szefa. Została nim była dyrektor szpitala w Chełmie (foto)

Przez ostatnie blisko cztery i pół roku kierowała Szpitalem Wojewódzkim w Chełmie. Teraz objęła stery w szpitalu dziecięcym. Ma pomóc władzom Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, aby placówka była jedną z najlepszych w Polsce.

W ubiegłym tygodniu zmieniły się władze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dotychczasowy dyrektor Ryszard Śmiech, po pięciu latach został odwołany z tej funkcji. Decyzją Uniwersytetu Medycznego jego miejsce zajęła Kamila Ćwik. Dziś została oficjalnie przedstawiona. Przez sześć miesięcy ma być pełniącą obowiązki.

Jak wskazuje Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. Wojciech Załuska, do współpracy zaproszono osobę, która zdaniem władz uczelni jest kompetentna w świetle oczekiwań zarówno organu nadzorczego jak też zespołu koleżanek i kolegów placówki. Podkreślił również, że nowa dyrektor ma doświadczenie w zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia.

– Mamy przekonanie, że to doświadczenie przełoży się na nasze potrzeby. Chcemy, aby Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie był jednym z najlepszych w Polsce. – dodał prof. Wojciech Załuska.

Z kolei dr hab. Marek Sawicki, prof. Uniwersytetu Medycznego, Prorektor ds. Klinicznych dodał, iż szpital jest świeżo po remoncie, posiada też doskonały zespół. Zaznaczył jednak, że wyzwania stawiane przed nową dyrektor, ale również przed uniwersytetem, jako podmiotem tworzącym szpital powodują, że nie można zadowolić się obecną sytuacją i spocząć na laurach.

Jeżeli zaś chodzi o pierwsze cele, to Kamila Ćwik wskazuje na stworzenie długoterminowej strategii dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Następnie będzie można myśleć o uruchomieniu nowych zakresów działalności placówki.

– Oczywiście będę wsłuchiwała się w potrzeby pracowników. Moim zadaniem jest, aby rozwijać możliwości i organizować pracę tej jedynej w tej części Polski placówki medycznej, która w kompleksowy sposób zabezpiecza opiekę zdrowotną dla dzieci i młodzieży – dodała nowa dyrektorka USD dr Kamila Ćwik.

Kamila Ćwik przez ostatnie blisko cztery i pół roku kierowała Szpitalem Wojewódzkim w Chełmie. Wcześniej była m.in. prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, pracowała w lubelskim oddziale NFZ a także w szpitalach Jana Bożego i kolejowym w Lublinie.

26 komentarzy

 1. Wąskie usta – zły znak

 2. Ten typ na drugim planie jakiś wczorajszy

 3. A to w Lublinie nie ma na tyle wykształconych osób że aż trzeba z Chełma brać??? Śmierdzi kolesiostwem i łapówami oj śmierdzi.

 4. Dziadunio z Willolowa

  Pamiętam ją ze studiów, była naprawdę pracowita.

 5. Dobrze że sam jestem dorosły i dzieci też mam już dorosłe.

 6. Szkoda, że tak późno ta zmiana.

 7. Gratuluję wyboru, gorszego szpitala niż w Chełmie to nie widziałam. A teraz będzie prowadziła szpital dziecięcy…

 8. Prowadziła Fiata 126p a teraz będzie prowadziła Tira doskonaly wybór i kwalifikacje

 9. Juz widzę jak poprawi jakość obsługi i podejścia do najmłodszych pacjentów i ich rodziców. Pacjenci niezależnie od wieku są traktowani z góry i z buta. Jak tylko pojawisz się z małym dzieckiem to czujesz tą wrogość i niechęć. Po prostu im przeszkadzasz. Personel medyczny to samo. To matki z malutkim dzieckiem z zapalenie
  m pechęrza potrafi się odnieść z tekstem: „niech coś pani zrobi z tym dzieckiem” 3 godziny córka wyła i nikt nie mógł do niej przyjść przez ten czas bo czekali na wynik covidu!!!! U rocznego dziecka!!!
  Oczywiście nie wszyscy bo sa i bardzo fajni ludzie ale ci nie fajni powinni byc za to karani i upominani!!!
  A wizyty kontrolne? Lekarz wychodzi sobie w trakcie wizyty z kilkulatkiem. Pani pielęgniarka zaczełą przepraszać w imieniu doktora. Typ w trakcie wstał sobie i wyszedł…
  Ta kobieta nie wygląda na nikogo co cokolwiek zrobi lub zmieni na lepsze. Nie ufam jej. Tata, nieprzewrażliowiony tylko normalny człowiek oczekujący odrobiny profesjonalizmu a nie hamstwa.
  Dziękuję

 10. Na chełmski szpital mówią wykańczalnia. Coś w tym jest.

Dodaj komentarz

Z kraju