690 680 960

Lubelscy strażacy będą jeździć traktorem. Kupili właśnie nową maszynę

Ciągnik rolniczy znajdzie się na wyposażeniu lubelskich strażaków. Nie będą nim gasić pożarów, lecz usuwać skutki klęsk żywiołowych.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej kupuje traktor. Jednak strażacy nie będą nim jeździli do pożarów, lecz ma on służyć w akcjach związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych. Pojazd zgodnie z zamówieniem ma mieć silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o mocy minimum 70 KM i pojemności minimum 2900 cm3, napęd 4×4 i skrzynię biegów z 12 przełożeniami do jazdy do przodu i 12 do jazdy do tyłu.

Na wyposażeniu ma się znaleźć ładowacz czołowy, chwytak do podejmowania kłód i konarów drzew oraz widły do transportu palet. Musi też posiadać klimatyzowaną kabinę. Pojazd ma być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2017 roku, jednak musi być fabrycznie nowy.

Swoje oferty złożyły dwie firmy, z Zamościa i Tyszowiec. Ta druga ma dostarczyć pojazd jeszcze w tym miesiącu.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Dlaczego nie ursus? Bo to nie marka? A Polaki wspierają swoich? Buahhaaha jak rolnicy, którzy później narzekają że ich jabłek nie chce nikt kupować

  • A gdzie wyczytałeś, że to ma nie być Ursus ?
   Bo ja przeczytałem artykuł 2x i nigdzie takowej wzmianki nie ma

  • W żadnym przetargu nie ma prawa być mowy o marce pojazdu. Poza tym jakbyś doczytał, to jeszcze marka nie jest znana a zdjęcie jest tylko ilustracyjne.

 2. Firma z Tyszowiec jest dealerem Ursusa więc prawdopodobnie będzie to coś z tej marki.

 3. No to pewnie to będzie nowa osiemdziesiątka.

 4. Jestem ciekaw kto będzie jeździł tymi ciągnikami , skoro prawie żaden ze strażaków niema uprawnień na ciągniki rolnicze .

 5. Przyda się to usuwania zawalidróg z osiedlowych dróg pożarowych.

 6. Ludzie URSUS to Polską to ma tylko nazwę, pozatym to ciągnikiem na p.j. kat b można bez problemu jeździć. Ja to bym się zapytał jaki jest sens kupować maszynę za 120tysięcy i użyć jej trzy razy do roku?

  • Taki sam sens jest kupować ciągnik który będzie użyty 3-4 razy do roku jak np AED, kamerę termowizyjna, PSP r1, szyny Kramera itp rzeczy. Lepiej mieć i raz na jakiś czas użyć niż nie mieć i w sytuacji potrzebnej nie uzyc

 7. Ciagnikiem rolniczym może się poruszać każda osoba mająca prawo jazdy kat. B z przyczepą jedno osiową nie przekraczającej 3.5t oraz ze sprzętem rolniczym zawieszanym.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas