Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy policjanci zlikwidowali narkotykowe laboratorium. W stodole zabezpieczyli substancje o wartości 6,5 mln zł (zdjęcia, wideo)

Kiedy policjanci weszli do stodoły, w środku natrafili na laboratorium, w którym odbywała się właśnie synteza klefedronu. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Funkcjonariusze z lubelskiego Centralnego Biura Śledczego Policji od pewnego czasu zajmowali się sprawą wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Trop prowadził na teren województwa wielkopolskiego. Niebawem ustalili, że produkcja narkotyków ma się odbywać na jednej z posesji w gminie Kłodawa w powiecie kolskim. Kiedy obserwacja budynków potwierdziła podejrzenia, zapadła decyzja o wkroczeniu do środka.

Policjanci znaleźli w stodole dwie kompletne linie produkcyjne, odczynniki chemiczne, reagenty i prekursory narkotykowe. W dwóch reaktorach znajdowało się 460 litrów cieczy, z której według opinii biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego, można uzyskać 115 kg klefedronu. Przejęto też blisko 8 kg gotowego 4-CMC, które było już zapakowane w hermetyczne worki foliowe, przygotowane do dystrybucji. Do tego dochodzi 880 litrów kwasu solnego, 300 litrów eteru, 40 litrów acetonu, czyli 1220 litrów prekursorów.

Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na około 6,5 mln zł zaś substancji chemicznych na 117 tys. zł. Zatrzymane zostały dwie osoby, które usłyszały zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, na wniosek prokuratora wobec obu podejrzanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

12 komentarzy

 1. Klefedron? Smacznego.

 2. Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

  Lubelscy policjanci zlikwidowali narkotykowe laboratorium. Myślę, że policjanci zaczęli likwidację nie we właściwej kolejności. Należałoby zlikwidować popyt, a podaż zdechłaby śmiercią naturalną

 3. A Kamiński i ten drugi dalej siedzą za nasze w Pałacu Prezydenckim,Policja zróbcie coś z tym

  • Ty coś zrób zgłoś się jako prawdziwy Patriota do odbycia kary, w zamian za jednego z nich.

 4. Jaki trzeba mieć sprany dekiel żeby ćpać ten syf.

 5. PIS -Pieniądze i Stołki

  zamknąć PISuarów , prezydent tylko swoich broni czy gwałcicieli , zabójców i innych krymialistów też schronienie da ? miał być prezydentem wszystkich Polaków i co ??

 6. Na lubelskich Bronowicach żałoba, bo czym teraz sprać resztki mózgu?

 7. respiratorów i szpryc i tak nikt nie przebije

 8. „Do tego dochodzi 880 litrów kwasu solnego, 300 litrów eteru, 40 litrów acetonu, czyli 1220 litrów prekursorów.” – totalna bzdura. Żaden z tych związków nie jest prekursorem klefedronu. Eter {zapewne etylowy) i aceton to rozpuszczalniki, a kwas solny to zwykły reagent. Milicja potrzebuje lepszych biegłych.

 9. Ładna pomarańczowa latarka z OBI, ma magnes dobrze trzyma.

Dodaj komentarz