Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy policjanci patrzyli z drona na pieszych i kierowców. Co wypatrzyli? (wideo)

Policjanci z Lublina przeprowadzili działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę przejścia dla pieszych. Do kontroli wykorzystywano drona, który obserwował skrzyżowania i rejony przejść dla pieszych z powietrza.

45 komentarzy

 1. Był taki film kiedyś sci-fi też takie drony latały a jak nie wykonałeś rozkazu to seria poszła i obywatel zdegradowany do poziomu nawozu dla kwiatów

 2. A papierosy pod Nova też widzieli z drona? Czy akurat wtedy była awaria drona haha

 3. Najpierw utwierdzili pieszych i rowerzystów, że w ruchu drogowym są świętymi krowami a teraz karzą za takie zachowanie. Niejedna taka krowa przeżyła szok! I dobrze! Bo nie są! Też mają swoje obowiązki a większość nawet o nich nie słyszała.

 4. Prawo powinno być dla ludzi a nie ludzie dla prawa. Prawda jest taka, że jeśli osoba starsza wejdzie na zielonym i po chwili zmieni się na czerwone to czas jest tak długi, że zdąży jeszcze bezpiecznie zejść – a osoba młoda, która wejdzie pół sekundy później, wyprzedzi tamtą w połowie i zejdzie pierwsza dostanie mandat (a nie ta, która jeszcze jest w połowie).
  Przyjeżdżają ludzie z zagranicy i tam jest to normalne, że „czerwone” to tylko informacja, jak nic nie jedzie to można przejść a nie w Polsce godzina 7 rano w niedzielę stoi się na czerwonym przez minutę a w tym czasie przez skrzyżowanie nie przejechał żaden samochód – to też ******** aby w takki dzień i o takiej porze były włączone światła.
  Niech łapią tych, którzy stwarzają zagrożenie i przechodzą między samochodami na czerwonym. Już prędzej postawił bym ich koło UM gdzie zamknięte jest przejście dla pieszych, stoi barierka i znak zakaz przejścia i tylko patrzę kiedy ktoś się uderzy głową o ten znak przechodząc tamtędy.

  • Mylisz człeniu pojęcie prawa i słuszności prawa.

   • To jest złe prawo, nieprzystosowane dla ludzi normalnych tylko pod debili, którzy nie potrafią się rozejrzeć to trzeba zakazać wszystkim i wszędzie włączać światła. W dobie wszechobecnych kamerek dać prawo przechodzenia na czerwonym jeśli nic nie jedzie a za wymuszenie pierwszeństwa 5 tys. mandatu dla pieszego przechodzącego na czerwonym gdy ktoś jedzie i wszystkie sprawy miedzy kierowcami a pieszymi na czerwonym rozpatrywane na niekorzyść pieszych aby nie było tłumaczenia.

 5. W końcu, doczekałem się. Z pieszego zrobili świętą krowę, dosyć tego…

 6. Rowerzyści na chodnikach . To policję interesuje czy to przepis do olewania.

 7. Pytanko do policji. Może odpowie. Jak rowerzysta jadący po chodniku zaczepi o mój parasol lub o torbę z zakupami i skręci ” kark ” to ja za coś odpowiadam czy mogę od rodziny ubiegać się o odszkodowanie za .. zniszczony parasol lub zniszczone zakupy – bo nie wiem.

 8. Jeżeli pieszy wchodzi na przejście to powinien być trzeźwy. Jak nie to 2500zł mandatu. Skoro rowerem nie można to i na piechotę też. Jak wszyscy to wszyscy.

  • Ależ oczywiście. Babcia też!

  • Zapomniałeś jeszcze o OC na wózki sklepowe, którym można spowodować kolizję na parkingu.
   Poruszać się po pijaku można. Nie można za to kierować pojazdami. Dlaczego porównujesz pieszego do kierującego rowerem?

 9. Aleksandra Zelwerowicza, po między Kościołem a Stokrotką, tam proponuje powisieć dronem, nie raz widać jak babka, lub dziadek z rowerem szurają na czerwonym.

 10. Milicjant widzi to co chce albo to co mu każą widzieć

  • Policja robi to co potrafi. A, że niewiele potrafi, to wlepiają mandaty pieszym. Bo np. o ilu mandatach za omijanie czy wyprzedzanie na PdP słyszałeś?
   Śledzę to forum dobre kilka lat i nie przypominam sobie o tym by ktoś za te wykroczenia dostał mandat.

Dodaj komentarz

Z kraju