Lubartów zdeklasował konkurencję. Internauci „wyklikali” sześć nowych placów zabaw

Aż 36 zgłoszeń z naszego regionu brało udział w głosowaniu w konkursie Nivea, w którym nagrodą była budowa nowego placu zabaw dla dzieci. Internauci nie zawiedli i niebawem powstanie osiem kompletnie wyposażonych podwórek.

Zakończyła się kolejna już edycja akcji „Podwórko Nivea”. Zgłoszonych zostało do niej blisko tysiąc lokalizacji z całego kraju. W tak olbrzymiej konkurencji, wyjątkowym zaangażowaniem i olbrzymią mobilizacją wykazali się mieszkańcy powiatu lubartowskiego. Oddając setki tysięcy głosów, zgłoszone miejscowości zajęły sześć nagradzanych miejsc. Oznacza to, że w: Szczekarkowie, Lubartowie, Kamionce, Firleju oraz Ostrowie Lubelskim po wakacjach rozpoczną się prace przy montażu kompletnie wyposażonych w liczne atrakcje dla dzieci podwórek.

Projekt „Podwórko Nivea” powstał z myślą o rodzicach, którzy pragną spędzać czas wolny ze swoimi dziećmi w przyjemnym otoczeniu. Podwórka są miejscem zabaw dla całej rodziny i odpowiadają na potrzeby dzieci w różnym wieku. Nawiązują do klasycznych zabaw, popularnych w czasach dzieciństwa współczesnych rodziców, takich jak: gra w klasy, skakanka lub zabawa na trzepaku. Dodatkowo place zabaw wyposażone są w pobudzające wyobraźnię sprzęty, takie jak: namioty linowe, tor przeszkód, huśtawki, karuzele, ławeczki czy też zjeżdżalnię.

Głosowanie na „Podwórko Nivea” składało się z dwóch etapów. W każdym z nich organizator wyłonił dwadzieścia zwycięskich lokalizacji, w których powstaną nowe place zabaw. W pierwszym etapie na siódmej pozycji uplasował się Firlej, na którego oddano 126 143 głosy, na miejscu dziewiątym Brzeźnica Bychawska na którą oddano 125 089 głosów a na miejscu 10 Ostrów Lubelski uzyskując 123 982 głosy. Z kolei w drugim etapie bezkonkurencyjny okazał się Szczekarków. Uzyskał najwięcej w Polsce, gdyż 324 301 głosów. Na trzecim miejscu, z 306 805 głosami uplasował się Lubartów zaś na 18 miejscu z 255 164 głosami Kamionka. Jednak nie tylko mieszkańcy powiatu lubartowskiego stanęli na wysokości zadania. Takie same podwórka powstaną też w Leśnej Podlaskiej – 286 919 głosów i Turobinie – 255 223 głosy.

(fot. lublin112)
2016-07-04 21:00:17

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Brzeźnica Bychawska to także powiat lubartowski droga redakcjo! 🙂

 2. Aż 36 zgłoszeń brało udział…
  zgłoszenia to 34 mogą być…
  Pozdrawiam serdecznie.

 3. Najwiecej!!! nie w Polsce redaktorze a w II turze – w pierwszej Szczekarkow placu nie dostał wiec najwiecej ale po 2 miesiącach, a druga sprawa dajcie komuś przeczytać art. zanim zamiescicie go na stronce i dopisz pan brzeznice w 1 akp. Pozdro600

  • Obiektywny, niezwyczajny, ale fajny

   Te, LoL, zastanów się o czym ty piszesz, bo widzę, że chciałeś zabłysnąć, ale ci się nie udało. Przecież napisali” Z kolei w drugim etapie bezkonkurencyjny okazał się Szczekarków. Uzyskał najwięcej w Polsce, gdyż 324 301 głosów”. Skoro wygrał drugi etap, to znaczy, że miał najwięcej głosów w Polsce. No chyba, że wg ciebie, wygrywają ci, co sa pośrodku.

   • Wygrał to pan Internety – błędy w artykule poprawcie nie da sie tego czytać.

 4. To Lubartów zdeklasował konkurencję, czy może raczej powiat lubartowski? Chyba trzeba zmienić tytuł artykułu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL