Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Łoś dostał się na drogę ekspresową, skutek był do przewidzenia. Jedno z aut dachowało

Na drodze ekspresowej S19 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem łosia i trzech pojazdów. W zdarzeniu na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, uszkodzeniu uległy jedynie samochody.

Do wypadku doszło w czwartek przed północą na wysokości miejscowości Kopce w powiecie janowskim. Na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, na odcinku w ciągu obwodnicy Janowa Lubelskiego, trzy pojazdy zderzyły się z łosiem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Dzikie zwierzę w nieustalonym jeszcze miejscu dostało się na drogę szybkiego ruchu. Kiedy wbiegło na jezdnię, dostało się przed poruszające się w stronę Rzeszowa pojazdy.

Policjanci ustalili, że kierujący busem jechał w stronę Rzeszowa. W pewnym momencie, na drogę wybiegł łoś. Doszło do zderzenia, po którym zwierzę upadło na drugi pas jezdni. W tym też momencie jadące audi najechało na leżące zwierzę. Auto dachowało i wpadło do rowu. Kierujący toyotą widząc stojące auta na światłach awaryjnych, chcąc je ominąć, również najechał na leżące na jedni zwierzę. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Na szczęście zarówno kierującym jak i pasażerom nic się nie stało. Jak ustalili policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Łoś nie przeżył spotkania z pojazdami.

Policjanci prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Przez ponad dwie godziny jezdnia w kierunku Rzeszowa była całkowicie zablokowana. Pojazdy kierowano przez Janów Lubelski.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

27 komentarzy

 1. Ogrodzenie dróg ekspresowych jest niewystarczające. Siatka przy tych drogach jest z bardzo cienkiego drutu.

  • Prawdopodobnie łoś dostał się od strony zjazdu na Kopce i starą DK19,a tam już ogrodzenia nie ma,mógł sobie swobodnie wejść na S19

 2. Skąd tam łos ? W tych okolicach pomimo ogromnych kompleksów leśnych brak jest zwierzyny. Trzeba mieć ogromne szczęście aby zobaczyć zająca a dopiero łosia? Bardzo dziwna sytuacja.

  • Mam do dzisiaj nagranie z rejestratora, gdy taka bestia stoi przy drodze o 3 nad ranem i zastanawia się (?), czy nie wpie… (wbiec) przed samochód. Okolica między Janowem, a Niskiem. Więc są i to w licznej populacji. Dalej są gatunkiem zagrożonym, czy coś się zmieniło?

  • „W tych okolicach pomimo ogromnych kompleksów leśnych brak jest zwierzyny. ”
   A skąd taka wiedza? A raczej pseudowiedza?

 3. Jezdze tamtedy dwa razy dziennie i mnieto nie dziwi ze doszlo do takiego zdarzenia kiedy przynajmniej jedna z bram technicznyvh jest nie zamknieta. Dwa zobaczcie ile slupkow i siatki jest uszkodOnych przez zwierzyne co taka licha siateczka i marne slupki maja zabezpieczyc przed jaka zwierzyna chyba przed lisem albo zajqcem bo na bank nie przed sarna czy łosiem

 4. Jak miał to przeżyć łośjak pocałował się z 3 pojazdami. Hehe

Z kraju