Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chcieli od 16-latka pieniędzy. Przewrócili go i kopali po całym ciele

19-latek i 21-latka na jednej z ulic Zamościa napadli na 16-latka, a następnie pobili go i okradli. Młoda kobieta została objęta policyjnym dozorem, zaś 19-latek na dwa miesiące trafił do tymczasowego aresztu.

W miniony weekend, w nocy z piątku na sobotę, zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do napadu na 16-latka. Z ustaleń mundurowych wynika, że chłopiec został zaczepiony przez kobietę i mężczyznę. Następnie oboje chcieli, aby nastolatek dał im pieniądze.

Kiedy ten odmówił, przewrócili go na ziemię i kopali po całym ciele. Po tym napastnicy zabrali mu plecak, w którym miał dokumenty oraz rzeczy osobiste. Zabrali też należące do 16-latka bluzę oraz 30 złotych. Po tym uciekli. Na szczęście nieletniemu nic poważnego się nie stało.

Kryminalni ustalili sprawców rozboju i w sobotę podejrzewani o ten czyn wpadli w ręce policjantów, a następnie trafili do aresztu. Podejrzani to mieszkańcy Zamościa w wieku 19 i 21 lat. Oboje usłyszeli zarzuty rozboju, którego dokonali działając wspólnie i w porozumieniu.

21-latka zarzut usłyszała w niedzielę, tego samego dnia prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zamościu zdecydował o objęciu jej policyjnym dozorem. Środek zapobiegawczy połączył z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Wczoraj przed oblicze prokuratora został doprowadzony natomiast 19-latek, tam usłyszał zarzut rozboju. Również wczoraj odbyło się w jego sprawie sądowe posiedzenie, którego finałem było tymczasowe aresztowanie 19-latka na okres dwóch miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

8 komentarzy

 1. Studenckie bydło ma wakacje i pewnie się nudzi. Choć 19 latek może i w tym roku po maturze…

  • Po podstawówce do matury nie przystąpisz.

   • Dzisiaj studenci od tych po podstawówce niewiele się różnią. Podobny ubiór, podobne słownictwo, podobny sposób spędzania wolnego czasu, podobny system wartości, studenci słuchają podobnej muzyki ( o ile hip hop czy rap mozna nazwać muzyką) jak chłopaki z zawodówki itp, itd. Oczywiście nie wszyscy…Ale radzę się przejść wieczorem w sezonie październik-czerwiec po takim Miasteczku Akademickim w Lublinie czy posłuchać sąsiadów „studentów” jakie mają zdanie na temat wynajmujących mieszkania.

   • A co? Próbowałeś. że wiesz?

 2. Mamy równouprawnienie więc dlaczego tylko 19 latek dostał 2 miesiące aresztu a wspólniczka tylko dozór?

 3. A ja nie mogę znaleźć chętnych do zbioru malin i porzeczek lepiej ukraść co za czasy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo