List z informacją o bombie. Ewakuowano pacjentów ze szpitala, karetki z sąsiednich powiatów w gotowości

Nie wiadomo co kierowało osobą, która wysłała listy z informacją o ładunku wybuchowym mającym się znajdować m.in. w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim. Sprawca zapłaci koszt przeprowadzonej akcji.

Dzisiaj przed południem w Tomaszowie Lubelskim służby ratunkowe zostały postawione w stan gotowości po tym jak otrzymały listy z informacją o ładunkach wybuchowych. Te miały zostać podłożone w sądzie, prokuraturze, urzędzie skarbowym a także szkole i szpitalu. Ze względu że znajdowała się także informacja o godzinie wybuchu, natychmiast przystąpiono do sprawdzania wszystkich wymienionych miejsc. W działaniach oprócz policji brała udział straż pożarna a także straż graniczna.

W stan pogotowia postawiono ratowników medycznych z sąsiednich powiatów. Karetki z Zamościa i Biłgoraja były przez cały czas postawione w stan gotowości, gdyby okazało się, ze trzeba przewozić do innych szpitali pacjentów niemogących się poruszać o własnych siłach. Część pacjentów znajdujących się w szpitalu jednak ewakuowano. Były to gównie osoby w lepszym stanie zdrowia, które to na kilka godzin udały się do domów lub też zostały zabrane przez rodzinę.

Po sprawdzeniu wszystkich miejsc okazało się, ze nigdzie nic podejrzanego nie stwierdzono. Teraz policja poszukuje osoby, która jest autorem listów. Sprawcy wywołania fałszywych alarmów oprócz kary więzienia grozi także pokrycie kosztów przeprowadzonej akcji, a te liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych. Zatrzymanie sprawcy jest kwestią czasu, gdyż jak pokazują policyjne statystyki, praktycznie każdy autor podobnych informacji jest zatrzymywany.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-04-02 19:38:01

7 komentarzy

 1. Dlaczego w tym kraju jak ktos jest czyms niezadowolony i chcze pokazac swoje niezadowolenie maja cierpiec niewinni ludzie? Wiecie o co mi chodzi?

  • no wiemy, ciekawe jak ktoś niezadowolony ma wyrazic swoje niezadowolonie w inny sposób ?

 2. No faktycznie. Ewakuowanie szpitala to jedyny i idealny sposób. Podobnie, jak rozbicie samolotu o góry. Widać nigdzie nie brakuje pojebów, tzn. niezadowolonych.

 3. hmm to nie miało dojść wczoraj ? xD

  • Współczuje osobie która myślała, że dojdą w prima aprillis XD niestety nie wyszło teraz słono zapłaci i przy okazji posiedzi 😀 za swój genialnie głupi pomysł 😀

 4. Wiklinowy nocnik

  co to za list? jak sie nie podpisał to go nie złapią i mogą mu naskoczyć na kija

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online