690 680 960

Libiszów: Kłusownicy wpadli w sieć

Parczewscy policjanci zatrzymali dwóch kłusowników, którzy dokonali nielegalnego połowu ryb na stawach Gospodarstwa Rybackiego w Libiszowie. Kryminalni zabezpieczyli kilkaset metrów siatki do połowu ryb, ręczny świder, siekierę i blisko 100 kg ryb.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie gm. Sosnowica. Policjanci uzyskali informację, że na stawach hodowlanych Gospodarstwa Rybackiego w Libiszowie dwaj mężczyźni dokonują nielegalnego połowu ryb. Policjanci długo nie szukali, zatrzymali 61 – letniego Mirosława W. oraz jego kompana Michała W. lat. 33. W ich samochodzie znaleziono i zabezpieczono 4 worki z rybami splatanymi w sieciach, świder do lodu, siekierę i sanki. Po zważeniu okazało się, że skłusowano prawie 100 kilogramów ryby różnego gatunku. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę nie mniej niż 1500 złotych.

Kłusownicy z gm. Sosnowica i Uścimów już z usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze. Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2014-02-21 11:28:17
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie