Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lekkoatleci i pływacy AZS UMCS podsumowali sezon. W planie jest zdobywanie kolejnych worków medali (zdjęcia)

Bardzo udany sezon mają za sobą zawodnicy kadry lekkoatletycznej i pływackiej AZS-u UMCS Lublin. Dziś podsumowany został sezon sportowy klubu.

W piątek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu lekkoatletycznego i pływackiego w wykonaniu sportowców AZS-u UMCS Lublin. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Beata Stepaniuk-Kuśmierzak Zastępca Prezydenta Lublina ds. Kultury, Sportu i Partycypacji; Dyrektor Wydziału Sportu i Turystki UM Lublin Jakub Kosowski, Prezes AZS UMCS Rafał Walczyk, Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych Michał Tarnowski a także trenerzy i zawodnicy klubu.

Jak wyjaśniała Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, był to kolejny wyjątkowy i pełen sukcesów rok zarówno dla klubu jak też zawodników. Lublin jest jednym z najjaśniejszych miast na sportowej mapie Polski, a to efekt współpracy i pracy zespołowej. Wskazała, że miasto nie poprzestaje tylko na tym, aby wspierać drużyny seniorskie, lecz bardzo mądrze i odpowiedzialnie podchodzi do całego szkolenia sportowego, gdyż najważniejszy jest fundament.

– To wszystko byłoby niemożliwe bez państwa i bez waszej pasji oraz zaangażowania. Bo to, że tworzymy warunki do uprawiania sportu, że wspieramy państwa w tych dyscyplinach tworząc czy budując lub remontując infrastrukturę sportową to jedno, lecz to wszystko byłoby puste gdyby nie to, że państwu się po prostu chce. W świecie, gdzie jest tyle pokus to państwo wstajecie wcześnie rano i ciężko trenujecie do późnego wieczora, często musząc wybierać pomiędzy czasem z rówieśnikami a treningami obozami i przygotowaniami. Jednak kiedy stoicie na tych różnych arenach, czy to krajowych czy międzynarodowych czujecie, że było warto – mówiła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Podczas spotkania podziękowano partnerom i sponsorom, dzięki którym sekcje lekkoatletyczna i pływacka mogą tak intensywnie się rozwijać. Dyplomy uznania trafiły też do trenerów oraz wyróżniających się zawodników.

– W tym roku najtrudniejszym zadaniem, jakie spotkało mnie jako kierownika sekcji, to liczenie medali. Było ich 117 i nie zamierzamy się zatrzymywać. Rok wcześniej było ich sto. Dzięki opiece miasta i władz oświatowych mamy wspaniałe warunki, obiekty jakim zazdrości nam cała Polska, wspaniałą szkołę i środki finansowe do działania. Do tego wspaniałą młodzież i doświadczoną kadrę trenerską. Mamy olbrzymią wiedzę i nie zawahamy się aby jej użyć, aby zdobywać kolejne worki medali i reprezentować kraj na największych światowych imprezach – dodał Jacek Kasperek z sekcji pływackiej.

 

Jeden komentarz

  1. Ależ ta Stepaniuk lubi się lansować – czyżby start na jakąś większą posadkę w samorządowych?

Dodaj komentarz

Z kraju