690 680 960

Łaziska: Spowodował śmiertelny wypadek po alkoholu. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim orzekł trzymiesięczny areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Łaziskach. 23-letni mieszkaniec powiatu lipskiego kierując oplem wjechał w tył ciężarówki. Na miejscu zginęła 19-letnia pasażerka.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 1 w nocy w miejscowości Łaziska w powiecie opolskim. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący autem marki Opel, 23-letni mężczyzna uderzył prawą stroną pojazdu w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego marki Man. Siła uderzenia była tak duża, że ciężarówka przewróciła się na poboczu.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

 

– Na skutek odniesionych obrażeń, na miejscu zdarzenia, zmarła pasażerka auta 19-letnia dziewczyna. Dwóch pozostałych pasażerów nie odniosło obrażeń. Kierujący samochodem poddany został badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało w chwili wypadku 23-latek był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim orzekł trzymiesięczny areszt dla 23-letniego mieszkańca powiatu lipskiego. Sprawcy zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2016-08-08 11:11:32
(fot. wideo nadesłane)

12 komentarzy

 1. Powinien trafić w worku do rzeki lub mieć egzekucję publiczną może inni by pomyśleli

 2. Solejuk - w relacji na żywo prosto z ławeczki

  Taka decyzja to mnie natychmiast podoba sie. Oby była częściej stosowana wobec pijaków za kółkiem.

 3. Dalej wsiadajcie z pijanymi kierowcami do samochodu… przykre, ale poniosła konsekwencje własnej, dorosłej decyzji. Mam nadzieję, ze będzie to ostrzeżeniem dla innych. Tylko rodziców szkoda, bo zapomnieli przekazać córce akurat tę ważną informację.

  • A co tam kolego: „był czad”, „fajne bajlando”, „mega impra” itd…. W oczach tych co jeżdżą z tymi mordercami. A dla rodziny ? Za młodzi i za głupi by to zrozumieć. A inna rzecz, że bezstresowe wychowanie i brak zasad wyniesionych z domu robią swoje.

   • Dokładnie tak jest, Mareczku. Rodzice często obarczają szkoły wychowaniem ich pociech, a w domu nie rozmawia się nawet o tym co młodej osobie wypada, a czego wręcz nie wolno czynić.
    Przykładowo na dyskotece poznaje taka panienka 30-40 latka z nadzianym portfelem i po godzinie znajomości wsiada do jego fury, a potem rozżalona stęka, że ją przetrzymywali kilka dni i bzykali jak burą suczynę.

  • to jest jedna i tylko jedna prawda innej nie ma ! A jak chciał jechać – to sam po co wsiadali do pijaka!

 4. A co z pozostałymi za współudział w zabójstwie.

 5. Wyjdzie po paru miesiącach z depresją a ludzie zapomną że zabił. Polskie prawo jest dla zabojcow łagodne.Tylko rodzina z bólem zostanie.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas