Laur Lubelskiego Koziołka: Młodzi pływacy walczą o miano najlepszego (zdjęcia)

W sobotę w Aqua Lublin rywalizowało ponad 500 młodych adeptów pływania. Wszyscy z nich ciężko trenują, aby z miesiąca na miesiąc poprawiać swoje wyniki i zajmować coraz lepsze miejsca.

W sobotę w Aqua Lublin rozpoczęła się tegoroczna, 43 już edycja zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Organizatorami cyklu są: Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. W tym roku zaplanowano sześć rund, w każdej z nich zawodnicy będą zdobywali punkty. W finale, który odbędzie się pod koniec listopada, pływacy którzy zbiorą ich najwięcej, zostaną nagrodzeni pucharami.

Do dzisiejszej rywalizacji zgłoszono 553 zawodników i zawodniczek w wieku od 8 do 14 lat zrzeszonych w 22 klubach sportowych z Lublina, Ryk, Puław, Bychawy, Biłgoraja, Radzynia Podlaskiego, Kraśnika, Krasnegostawu a także Świdnika. Jak zawsze nie brakowało też pływaków spoza terenu województwa lubelskiego, tym razem z klubu Mazowsze Miętne i ze Szkoły Sportowej Warasz na Ukrainie. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe i rywalizowali w kilku konkurencjach: 25 m stylem klasycznym i grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym, 100 m stylem dowolnym i zmiennym oraz w sztafetach.

Wśród dziewięciolatków złote medale otrzymali: Nicola Kamińska i Sara Bukowska z klubu Olimpijczyk Lublin, Szymon Pietraś reprezentujący barwy AZS UMCS Lublin oraz Marcel Wilk z Fali Kraśnik. Wśród 10 latków najlepsi okazali się: Martyna Łyczak i Michał Giruć ze Sparty Biłgoraj, Małgorzata Hapak z UKS 51 Lublin oraz Michał Matysiak z Wodnika Krasnystaw. Z zawodników 11-letnich triumfowali: Oliwia Grączak z Olimpijczyka Lublin, Julianna Wyrwas z MTP Lublinianka, Patryk Joachimowicz z Olimpijczyka Lublin oraz Dominik Nakonieczny ze Skarpy Lublin.

Wśród 12 – latków na najwyższym miejscu podium stanęli: Pola Kędzior, Oliwier Ponieważ i Stefan Dragan z klubu Olimpia Lublin oraz Maja Zielińska z MTP Lublinianka. Jeżeli chodzi o 13 latków nie do pokonania byli: Zuzanna Gawełko z Trójki Puławy, Emil Zieliński ze Skarpy Lublin a także Mikołaj Trykacz z Technika-Orion Radzyń Podlaski. W kategorii powyżej 14 lat złotem odznaczeni zostali: Aleksandra Amilkiewicz z Olimpii Lublin, Zuzanna Szubzda ze Skarpy Lublin, Andrzej Serga z Olimpii Lublin a także Jakub Łoboda z AZS UMCS Lublin.

(fot. lublin112)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Widzę, że temat artykułu poprawiliście (już jest Aqua Lublin, a nie Arena Lublin), ale mój komentarz to usunęliście, ślicznie 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”