Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kursant wjechał na przejazd kolejowy mimo czerwonego światła. Wysoki mandat dla instruktora nauki jazdy

Kursant ciężarowego samochodu nauki jazdy nie zważając na sygnalizator z pulsującym czerwonym światłem i opadającą rogatkę wjechał na przejazd kolejowy. Obok siedział instruktor, którego policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy złotych. Jego konto zasilą też punkty karne.

Do zdarzenia doszło wczoraj około południa. Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu rogatek na jednym z przejazdów kolejowym w Chełmie.

Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że siedzący za kierownicą ciężarowego MAN-a 32-letni kursant nauki jazdy wjechał na przejazd kolejowy. W tym czasie nie miał możliwości kontynuowania jazdy, gdyż pulsował na czerwono sygnalizator świetlny informujący o opuszczeniu rogatek. Opadająca zapora zatrzymała się na dachu kabiny, co doprowadziło do jej uszkodzenia.

Obok kursanta siedział 29-letni instruktor nauki jazdy z powiatu krasnostawskiego. Mężczyzna ten został przez policjantów ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych. Jego konto zasili też 15 punktów karnych.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

28 komentarzy

 1. Ten kto nie jeździł ciężarówka to chyba nie wie o czym pisze zapraszam i pokaze ze podczas skrętu zanim kabiną się wyprostuje to minie więcej niż 2 s a w tamtym miejscu akurat mruga 2s i się szlaban opuszcza bo jest ręcznie sterowany naciśnie i światło i odrazu szlaban w dół

  • W takim razie nie powinien przyjmować mandatu. Może operator do poprawki.

  • A nie ma co bronić instruktora nie doplinowal i tyle a nie szukać jak zwykle wymówek wszystko i wszyscy winni prócz tych co doprowadzili do zdarzenia. Z tego co widziałem na dużej ilości przejazdów rogatki opadają to sygnalizacja przynajmniej z 10sek wcześniej zaczyna migać. Kursant Oki może jeszcze nie ochłonął samochodu ale instruktor jest osobą nadzorującą i nie ma co bronić (większość instruktorów ciągle na smartfonoe siedzi i nawet nie patrza co robią kursancji)

   • To Chyba nie widziałeś tego przejazdu… Jeżeli jest ręcznie sterowany to opuszcza się równo z sygnalizatorem

 2. pewnie robił kusantowi egzamin wewnetrzny praktyczny po którym zaproponuje mu 10 h doszkalajacych hahaha

 3. Był czas, że ten szlaban najpierw zaczynal się opuszczać, a potem sygnalizator informował o opuszczeniu szlabanu…

 4. A dlaczego ukarano instruktora który pewnie zareagował w ostatnim momencie bo kursant posiadający już kat, b prawa jazdy – kierowca złamał przepisy PRD . To nie jest „zielony” adept kierownicy lecz kierowca podwyższający swoje kwalifikacje .

 5. Franiu, a ty się uczyłeś jeździć na rowerze z instruktorem? Pierwsza lekcja to pewnie była że instruktor na siedzeniu, a ty na ramie siedziałeś, tylko w lesie dopiero się gapnąłeś, że ten rower to damka i wcale nie siedzisz na ramie…

 6. A kursant nie został ukarany mandatem ? Przecież robiąc prawo jazdy kat. C to trzeba mieć prawo jazdy kat. B.

 7. Zanim zaczniecie pisać cokolwiek zobaczcie gdzie to było i w jakich okolicznościach skręcając w prawo jak to zrobić ciężarówka jednym pasem ruchu i będąc połowa na lewym pasie skąd widzieć szlaban który jest z prawej a sygnalizator już za nimi bo jest na przeciwko wytłumaczy ktoś? Rozumiem że sygnał tylko jak było a sygnalizatorem to jak go zobaczyc a tam jest ze mrugać zaczyna równo z opadająca rogatka