Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kruszą lód w poszukiwaniu zaginionego 18-latka. Ślady wskazują, że ktoś w dwóch miejscach wpadł do rzeki (zdjęcia)

Już dwa tygodnie trwają poszukiwania Alberta Szumiły. Na miejscu obok wyspecjalizowanych służb ratowniczych pracuje wiele osób, które bezinteresownie włączają się w prowadzoną akcję.

Od 7 stycznia trwają poszukiwania zaginionego 18-letniego Alberta Szumiły z Hrubieszowa. Mężczyzna w dniu zaginięcia przebywał na imprezie w jednym z hrubieszowskich lokali.

W pewnym momencie opuścił towarzystwo i udał się pieszo w kierunku miejscowości Brodzica. Po kilku dniach poszukiwań natrafiono na ślady w pobliżu rzeki Huczwa.

Jak nas poinformowano, w jednym miejscu załamany był lód, co wskazywało że ktoś starał się przejść na drugą stronę rzeki, jednak wpadł do wody. Ze śladów wynikało, że jednak udało mu się wydostać na brzeg. Niebawem natrafiono na podobne miejsce, lecz tym razem ślady prowadziły tylko w jedną stronę.

Tam gdzie ostatnio widziany był chłopak i gdzie znajdowały się jego ślady pracują policjanci, pogranicznicy, strażacy z łodzią, a także nurkowie. Sprawdzany jest każdy trop, do poszukiwań wykorzystano także drona i psa tropiącego. W działania zaangażowały się także osoby prywatne.

Sprawdzana jest też każda informacja w sprawie zaginionego. Należy podkreślić, że obok wyspecjalizowanych służb w poszukiwania włączają się również osoby prywatne, które bezinteresownie pracują na miejscu i pomagają w akcji poszukiwawczej.

Są to między innymi: pracownicy Zakładu Konserwacji i Budowy Urządzeń Melioracyjnych Krzysztofa i Wojciecha Szeweńko, którzy sami zaoferowali pomoc i pracowali na miejscu koparką oraz prowadzili prace zmierzające do skruszenia i usunięcia pokrywy lodowej z rzeki Huczywa i ponad 30 druhów i druhen z Ochotniczej Straży Pożarnej z Hrubieszowa, Dziekanowa i Teptiukowa, którzy dokonali sprawdzenia łąk i terenów wzdłuż rzeki.

W działaniach bierze udział również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Zamościa, Państwowa Straż Rybacka z Zamościa, członkowie zamojskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego, policjanci z Przemyśla i strażacy z Lublina.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę, która mogłaby pomóc w odnalezieniu zaginionego o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Hrubieszowie pod nr tel. 84-696-62-80 lub 112.

Kruszą lód w poszukiwaniu zaginionego 18-latka. Ślady wskazują, że ktoś w dwóch miejscach wpadł do rzeki (zdjęcia)

Kruszą lód w poszukiwaniu zaginionego 18-latka. Ślady wskazują, że ktoś w dwóch miejscach wpadł do rzeki (zdjęcia)

(fot. Policja Hrubieszów)

3 komentarze

  1. a po co szukać , to wszystko sporo kosztuje, popływa sobie jeszcze ze dwa miesiące i wypłynie jako marzanna

  2. Aniołek Śmierci

    Andrzej ty masz mniej rozmu jak ta Marzanna…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo