690 680 960

Z Krasnobrodu do Jacni w końcu po równej drodze

Kolejna droga na Roztoczu otrzymała nową nawierzchnię. Z przebudowy cieszą się zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Droga powiatowa nr 3260L z Tomaszowa Lubelskiego przez Krasnobród do Jacni jest jedną z głównych tras na Roztoczu. Jednak jej stan przez lata pozostawiał wiele do życzenia. W końcu z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 udało się zdobyć środki na jej remont.

Zakres robót obejmował m.in.: wzmocnienie konstrukcji i nową nawierzchnię drogi, przebudowę i budowę chodników, przebudowę skrzyżowań i zjazdów, formowanie obustronnych poboczy gruntowych, wykonanie peronów przystankowych i zatok autobusowych, wymianę oznakowania drogowego pionowego, odtworzenie oznakowania drogowego poziomego, wprowadzenie oznakowania aktywnego przejścia dla pieszych oraz wymianę ustroju nośnego i nawierzchni mostu na rzece Jacynce w miejscowości Jacnia.

Prace niedawno się zakończyły i w poniedziałek inwestor, czyli Starostwo Powiatowe w Zamościu, oficjalnie dokonało odbioru robót. Tym samym oddano do użytku 7 km drogi umożliwiającej dogodny dojazd z Jacni do turystycznego Krasnobrodu. Kierowcy jeszcze przez kilka dni napotkają na tej trasie utrudnienia w ruchu. Do końca października potrwają bowiem prace przy przebudowie mostu w Krasnobrodzie.

41

42

43

44

(fot. Starostwo Powiatowe Zamość)
2017-10-25 22:31:50

17 komentarzy

 1. Proponuję zakłady. Jakim samochodem i w jakim stanie i wieku będzie kierowca który na tej prostej pierwszy fiknie koziołka.

 2. Wow!!!!
  Highway to Heaven?

 3. Nie z Tomaszowa do Krasnobrodu… tylko z Zamościa do Krasnobrodu przez Jacnie…kto pisze te artykuły … masakra

 4. Skocznię jakąś zbudowali a nie drogę

 5. To w końcu powiat tomaszowski czy zamojski? Bo raz piszecie droga powiatowa z Tomaszowa przez Krasnobród do Jacni, a drugi raz piszecie o Starostwie Powiatowym w Zamościu. Więc o co chodzi?

 6. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

  Droga prosta jak strzelił, gładka, będzie zachęcać do sprawdzenia do „ile fabryka dała”, a te drzewa „o włos”…
  Będzie się działo. Kto pierwszy „pójdzie w las”?

 7. Dużo śmierć tu zabierze,oj dużo zwierzaków (wliczając gołą małpę).

 8. Statystyki wbrew opinii kierowców mówią, że im lepsza droga tym więcej wypadków. Bedzie korciło nie jednego by przycisnąć gaz.

Kursy walut

 • USD 4.1964zł 0.07%
 • GBP 5.213zł 0.19%
 • EUR 4.4902zł 0.11%
 • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas