Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z Krasnobrodu do Jacni w końcu po równej drodze

Kolejna droga na Roztoczu otrzymała nową nawierzchnię. Z przebudowy cieszą się zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Droga powiatowa nr 3260L z Tomaszowa Lubelskiego przez Krasnobród do Jacni jest jedną z głównych tras na Roztoczu. Jednak jej stan przez lata pozostawiał wiele do życzenia. W końcu z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 udało się zdobyć środki na jej remont.

Zakres robót obejmował m.in.: wzmocnienie konstrukcji i nową nawierzchnię drogi, przebudowę i budowę chodników, przebudowę skrzyżowań i zjazdów, formowanie obustronnych poboczy gruntowych, wykonanie peronów przystankowych i zatok autobusowych, wymianę oznakowania drogowego pionowego, odtworzenie oznakowania drogowego poziomego, wprowadzenie oznakowania aktywnego przejścia dla pieszych oraz wymianę ustroju nośnego i nawierzchni mostu na rzece Jacynce w miejscowości Jacnia.

Prace niedawno się zakończyły i w poniedziałek inwestor, czyli Starostwo Powiatowe w Zamościu, oficjalnie dokonało odbioru robót. Tym samym oddano do użytku 7 km drogi umożliwiającej dogodny dojazd z Jacni do turystycznego Krasnobrodu. Kierowcy jeszcze przez kilka dni napotkają na tej trasie utrudnienia w ruchu. Do końca października potrwają bowiem prace przy przebudowie mostu w Krasnobrodzie.

41

42

43

44

(fot. Starostwo Powiatowe Zamość)
2017-10-25 22:31:50

17 komentarzy

 1. Proponuję zakłady. Jakim samochodem i w jakim stanie i wieku będzie kierowca który na tej prostej pierwszy fiknie koziołka.

 2. Wow!!!!
  Highway to Heaven?

 3. Nie z Tomaszowa do Krasnobrodu… tylko z Zamościa do Krasnobrodu przez Jacnie…kto pisze te artykuły … masakra

 4. Skocznię jakąś zbudowali a nie drogę

 5. To w końcu powiat tomaszowski czy zamojski? Bo raz piszecie droga powiatowa z Tomaszowa przez Krasnobród do Jacni, a drugi raz piszecie o Starostwie Powiatowym w Zamościu. Więc o co chodzi?

 6. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

  Droga prosta jak strzelił, gładka, będzie zachęcać do sprawdzenia do „ile fabryka dała”, a te drzewa „o włos”…
  Będzie się działo. Kto pierwszy „pójdzie w las”?

 7. Dużo śmierć tu zabierze,oj dużo zwierzaków (wliczając gołą małpę).

 8. Statystyki wbrew opinii kierowców mówią, że im lepsza droga tym więcej wypadków. Bedzie korciło nie jednego by przycisnąć gaz.

Wiadomości z info112