Z kraju: Niemowlę przestało oddychać. Na pomoc ruszyli strażacy i policjanci

W miniony piątek strażacy i policjanci z Torunia uratowali życie 9-miesięcznemu chłopcu. Dziecko zakrztusiło się folią z butelki. Matka miała dużo szczęścia, ponieważ przejeżdżała w pobliżu wypadku, gdzie działały służby ratunkowe.

W piątek w Lubiczu Dolnym w powiecie toruńskim doszło do wypadku. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Kiedy policjanci udzielali wywiadu TVP3 Bydgoszcz z miejsca zdarzenia, do ratowników podjechała kobieta z prośbą o pomoc, ponieważ jej 9-miesięczny syn zakrztusił się folią z butelki i przestał oddychać. To był niezwykle szczęśliwy zbieg okoliczności. Strażacy i policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Wszystko działo się na oczach ekipy TVP3 z Bydgoszczy.

Strażacy trzymając chłopczyka głową w dół i uderzając dziecko między łopatkami, usiłowali przywrócić mu oddech. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, a kiedy podejmowane działania nie przynosiły skutku, jeden z funkcjonariuszy usunął niemowlakowi z buzi niebezpieczny przedmiot. Wszystko trwało około trzech minut i zakończyło się szczęśliwie.

2017-06-25 12:35:17
(fot. wideo TVP3 Bydgoszcz)

16 komentarzy

 1. Nie wiem jak straż i policja przechodzi szkolenie ale ja jak robiłem certyfikat z pierwszej pomocy to uczyli mnie żeby najpierw udrożnić drogi oddechowe a potem dalej działać…

  • A oni niby co zrobili??????

   • Zaczęli od odbijania w plecki… Przez co zajęło to aż 3 min a słyszałeś o czymś takim jak złote 4 minuty? Nie no ok że pomogli i brawa dla nich ale tacy ludzie powinni być opanowani…

  • nie dość że pomogli to taki pacan będzie hejtował i mądrale zgrywał. Ja piernicze co za ludzie

   • Wiesz chodzi o to że do takiej policji to idą ludzie ze znajomościami albo tacy co się nimi da sterować… Zero inteligencji… Jak chcą taka prace to niech się wykarze tak jak powinien… A nie przyjmą sie, biorą kasę z państwa za nic tak naprawdę… Popatrz na ratownika medycznego który jedzie na wezwanie, naprawdę ratuje życie i nie raz naraża swoje jak trafi na patologie i nawet nie ma czym się bronić! I on za swoją robotę bierze marne 2 tys a taki policjant co nie potrafi nawet inteligentnie pomyśleć bierze sporo więcej… I jeszcze z niego bohatera robią… A tak naprawdę jak by go jeszcze minutę klepali po tych plecach to dzieciak by mógł zostać kaleką!! A możecie na mnie narzekać ale ja przynajmniej mam swoje zdanie i chociaż trochę wiedzy. A co do pacana to nie zniżę się do Twojego poziomu i nie będę Cię obrażał bo Cię nawet nie znam!

    • Wez juz skoncz. Nikt Ci nie bronil isc do policji, wybrales zawod RM to jestes RM.

    • Myślę, że to nie ważne kto tego dokonał, kto uratował to życie – jakby byli to ratownicy medyczni i tez zostaliby zfilmowani to znalazłby się taki „Michal_” co będzie na nich narzekał.. Włącz myślenie – to nie boli. Tylko, że problem leży w tym, że nikt takich ratowników medycznych nie zfilmuje.. Nie przyjedzie tv, bo za każdym razem w sprawie wypadku/katastrofy/innego zdarzenia, gdzie są ofiary wypowie się straż lub policja. Pogotowia w Polsce nie mają rzeczników prasowych, a jeżeli mają to są nimi Panie z administracji, które o działaniach ratowniczych nie mają zbytniego pojęcia (nie obrażając nikogo oczywiście). Jakiś słaby ten twój CERTYFIKAT Michałku. Brawo dla tych Panów za właśnie OPANOWANIE i sprawne działanie.

 2. Skoro nawet praktyka lekko odbiegła od teorii jest to tylko oznaka że Ci panowie świetnie znają się na tym co robią skoro efekt był taki jak pożądany. BRAWO!!!

 3. O bozy,coz za bohaterowie,łaaał… teraz premie,awansy,ordery i fety na ich czesc.

  …a ratownicy medyczni robia to na codzień i zarabiaja 2tys. Co za hipokryzja. Szkoda mi ratownikow. Codziennie ratuja setki osob,a ich trudu nikt nie docenia.

 4. ty masz certyfikat chyba z cwaniactwa

  • Wiesz są tacy ludzie co lubią coś robić co im się może przydać… Ja wolę zapłacić za jakieś szkolenie i coś osiągnąć może kiedyś to się przyda… Ty pewnie siedzisz przed telewizorem i pijesz alkohol za pieniądze z socjalu…

   • Pampalini łowca zwierząt

    Nie wiem jak @on ale ja nie oglądam tv, siedzę przed kompem i moczę nogi.

 5. Wielkie brawa za szybką i zdecydowaną reakcję

 6. Stara nie widziała folii we butelce ?

 7. A skąd wiesz że nie na butelce ? Zrób sobie dziecko to zobaczysz co potrafi wciągnąć i jak szybko taki brzdąc .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą