Kozłówka: Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policjantami

Ponad 1,7 promila alkoholu miał w organizmie kierowca volkswagena, który uciekał policjantom lubartowskiej drogówki. 32 – latek, który nigdy nie miał prawa jazdy miejscami jechał przez teren zabudowany z prędkością dochodząca do 140 km/h.

-Do pościgu doszło w niedzielę rano. W miejscowości Kozłówka policjanci z lubartowskiej drogówki zauważyli volkswagena, którego kierowca miał problemy z zachowaniem prostego toru jazdy. Kiedy chcieli zatrzymać go do kontroli, ten przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. W tym czasie przejechał z prędkością blisko 140 kilometrów na godzinę przez dwie miejscowości, Kozłówkę i Nowodwór stwarzając ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. W Nowodworze pędził w pobliżu kościoła gdzie właśnie zakończyła się msza i na jezdni oraz chodniku panował duży ruch. Mężczyzna nie zważając na to nie zdejmował nogi z gazu. Kierowcy aut i piesi musieli ratować się ucieczką na pobocze – opisuje zdarzenie oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie sierż. szt. Grzegorz Paśnik.

Kierowcą volkswagena okazał się 32–letni mieszkaniec gminy Lubartów. Jak wykazały badania miał ponad 1,7 promila alkoholu. Nigdy wcześniej nie posiadał prawa jazdy, w rozmowie z policjantami stwierdził, że i tak dalej będzie jeździł samochodem po alkoholu i uciekał przed policją.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

2014-02-10 09:51:16
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7393zł 0.24%
  • GBP 4.8904zł 0.05%
  • EUR 4.4023zł -0.26%
  • CHF 4.0843zł -0.03%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
  Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
  Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
  Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
  Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020