Kozłówka: Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policjantami

Ponad 1,7 promila alkoholu miał w organizmie kierowca volkswagena, który uciekał policjantom lubartowskiej drogówki. 32 – latek, który nigdy nie miał prawa jazdy miejscami jechał przez teren zabudowany z prędkością dochodząca do 140 km/h.

-Do pościgu doszło w niedzielę rano. W miejscowości Kozłówka policjanci z lubartowskiej drogówki zauważyli volkswagena, którego kierowca miał problemy z zachowaniem prostego toru jazdy. Kiedy chcieli zatrzymać go do kontroli, ten przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. W tym czasie przejechał z prędkością blisko 140 kilometrów na godzinę przez dwie miejscowości, Kozłówkę i Nowodwór stwarzając ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. W Nowodworze pędził w pobliżu kościoła gdzie właśnie zakończyła się msza i na jezdni oraz chodniku panował duży ruch. Mężczyzna nie zważając na to nie zdejmował nogi z gazu. Kierowcy aut i piesi musieli ratować się ucieczką na pobocze – opisuje zdarzenie oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie sierż. szt. Grzegorz Paśnik.

Kierowcą volkswagena okazał się 32–letni mieszkaniec gminy Lubartów. Jak wykazały badania miał ponad 1,7 promila alkoholu. Nigdy wcześniej nie posiadał prawa jazdy, w rozmowie z policjantami stwierdził, że i tak dalej będzie jeździł samochodem po alkoholu i uciekał przed policją.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

2014-02-10 09:51:16
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej