Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kosztowne wyprzedzanie na przejściu. Kierowca ciężarówki z mandatem

40-latek kierujący samochodem ciężarowym, który wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych, otrzymał spory mandat. Na indywidualne konto mężczyzny zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Policjanci z krasnostawskiej drogówki każdego dnia podczas pełnionej służby zwracają uwagę na zachowania kierujących pojazdami w obrębie przejść dla pieszych.

– Wczoraj na terenie miejscowości Surhów, funkcjonariusze pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym, o godzinie 15.30, zauważyli kierującego samochodem ciężarowym, który wyprzedził inny samochód na przejściu dla pieszych. Popełnione wykroczenie spotkało się ze zdecydowaną reakcją policjantów, którzy zatrzymali ciężarówkę do kontroli – relacjonuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1500 złotych i 15 punktów karnych.

– Apelujemy do kierujących o rozsądek na drodze! Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z najpoważniejszych wykroczeń, które może skończyć się tragicznie, gdy na tym przejściu znajdzie się pieszy – dodaje starszy sierżant Anna Chuszcza.

Autor: redakcja

13 komentarzy

  1. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    A ten co jeździł , notorycznie 300 km/h autostradą i w końcu spalił rodzinę trzyosobową w tym dziecko,to żeście dali mu 1500 mandatu i 20 punktów ,czy nic nie dostał ,a jak wroci od Arabów do Polski ,to pewnie nie da się go namierzyć,to taka polska sprawiedliwość

  2. W Zakreciu to normalka że wyprzedzaja na przejściu, pasie wydzielonym z ruchu. Taka wolna amerykanka. Czasami człowiek się zastanawia gdzie oni robili prawo jazdy.

Dodaj komentarz