Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jechała rowerem po przejeździe dla jednośladów, doszło do potrącenia 13-latki (wideo)

Na jednej z ulic Łukowa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem 13-latki. Cyklistka w trakcie przejeżdżania przez przejazd dla rowerzystów została potrącona przez pojazd osobowy. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło w tym tygodniu na ul. 11 Listopada w Łukowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu nastoletniej rowerzystki przez pojazd osobowy.

– Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce rozmawiając z pokrzywdzoną dziewczynką dowiedzieli się, że jechała swym jednośladem „ciągiem pieszo-rowerowym” obok koleżanek i została potrącona przez auto, gdy była na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. Natomiast kierująca toyotą 57-latka z gminy Łuków mówiła, że dojeżdżając do przejazdu dla rowerzystów i pobliskiego przejścia dla pieszych swoją uwagę skupiła na przechodzącym przez nie mężczyźnie, że nie zauważyła nastoletniej rowerzystki. Na szczęście jechała z niewielką prędkością i mimo, że potrącenie wyglądała groźnie, pokrzywdzonej 13-latce nic się nie stało – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

57-latka za nieustąpienie pierwszeństwa jadącej po przejeździe rowerzystce i potrącenie jej została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci opublikowali nagranie ku przestrodze, aby kolejny raz pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

– Przypominamy! Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe – apeluje asp. szt. Marcin Józwik.

31 komentarzy

  1. Jesli sie ludzie nie nauczą ze trzeba zwolnic przed przejsciem i zatrzymac to nigdy czarna seria sie nie skonczy zrobic wszedzie dla rowerzystów na kazdym przejsciu tak jak w Holandi i wpoic spoleczenstwu kulture jazdy czy ludzkie zycie nic nie warte ? Skupiła sie tak ze klapki na oczach

  2. Jak widać brak instynktu samozachowawczego. Zero zwolnienia i rozejrzenia się tylko do przodu, a policja przy okazji powinna mandat walnąć dla tych 2 na hulajnodze.

Dodaj komentarz