690 680 960

Koroszczyn: 40 tys. euro w kabinie ciężarówki

W miniony piątek funkcjonariusze celni znaleźli w kabinie jednej z ciężarówek gotówkę w wysokości 40 tys. euro. Kierowca nie zgłosił na granicy przewozu znacznej sumy pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w piątek 28 listopada na terenie terminala odpraw celnych w Koroszczynie.

-Mundurowi z komórki zwalczania przestępczości, kontrolując samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych, natknęli się na 40 tys. euro. Waluta ukryta była w kabinie pojazdu. 34-letni kierowca ciężarówki nie dopełnił obowiązku zgłoszenia gotówki na granicy, za co został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł – informuje podkom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Cztery dni wcześniej, również na terenie terminala w Koroszczynie ujawniono u jednego z kierowców znaczną kwotę pieniędzy. Kierowca białoruskiej ciężarówki miał przy sobie 45 tys. dolarów. Faktu posiadania tak znacznej kwoty, również nie zgłosił Służbie Celnej. Dolary były ukryte w kieszeniach. Za wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem.

Służba Celna przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro, a także – bez względu na ilość – przewóz złota dewizowego i platyny dewizowej. Przepisy te mają na celu m.in. przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

2014-12-01 18:10:27
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. A co ich obchodzi ile ktoś ma przy sobie pieniędzy? jakby miał 10 zł to by go skuli że na łapówki pewnie nie ma ?

  2. Dlaczego jeżeli ktoś przewozi swoje pieniądze popełnia wykroczenie ? dlaczego ? Może jechał kupić sobie samochód. Kogo to obchodzi ?

    • Dlatego bo to nigdy nie są Twoje pieniądze. Są własnością banku. Ty z nich tylko korzystasz…

  3. przy takiej kwocie sam bym sie bal zglosic zeby mi pozniej w lesie gdzies lba nie ukrecili….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie