Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koronawirus na poczcie i w szpitalu w Świdniku. Placówki zamknięte, funkcjonowanie oddziałów zawieszone

Wśród osób zakażonych koronawirusem w Świdniku jest pracownik poczty oraz kobieta z personelu szpitala. W związku z tym część placówek pocztowych została zamknięta. To samo tyczy się dwóch oddziałów na terenie szpitala.

Dwa potwierdzone w ostatnim czasie przypadki koronawirusa na terenie Świdnika dotyczą pracowników poczty oraz szpitala. W pierwszym przypadku chodzi o mężczyznę, który jest pracownikiem jednej z placówek Poczty Polskiej na terenie miasta. Po tym, jak zostało u niego stwierdzone zakażenie, służby sanitarne poinformowały pracodawcę. Zgodnie z procedurami ustalono też dane osób, z którymi mężczyzna miał w ostatnim czasie kontakt.

Kolejny przypadek zakażenia dotyczy pracownicy szpitala w Świdniku. Kobieta pracowała na oddziale ginekologiczno-położniczym. W tym przypadku, jak wyjaśnia sanepid, źródła zakażenia zostało już ustalone. Kobieta miała kontakt z osobą, u której wcześniej stwierdzono zakażenie.

Po wykryciu obu przypadków zamknięte zostały dwie placówki pocztowe w Świdniku, dwie filie oraz dwa oddziały w szpitalu. Oprócz ginekologiczno-położniczego, również sąsiedni neonatologiczny. Personel oddziałów, łącznie 30 osób, objęto kwarantanną. To samo tyczy się przebywających tam pacjentów. W tym przypadku mowa jest o 15 osobach.

W sumie na terenie Świdnika i powiatu świdnickiego, potwierdzone zostały trzy przypadki zarażenia koronawirusem. Do tego 194 osoby objęte zostały kwarantanną, a 57 nadzorem epidemiologicznym.

(fot. UM Świdnik)

49 komentarzy

  1. Wiem że listonosz chciał mieć wolne ale kierownictwo mu go nie dało,musiał wybłagać zwolnienie od lekarza.Mówicie tutaj obadaniach-zobaczcie na stronie SANEPIDU ile sobie życzą za wykonanie testu bagatela tylko pięć stów (500 zł) I co uważacie nadal że testy są ogólnie dostępne!!!!!!!!!

  2. Kochani, więcej zrozumienia dla innych i samych siebie. Najważniejsze to spokój i przestrzegać kwarantanny. Trzymajcie się 🙂