Koronawirus na poczcie i w szpitalu w Świdniku. Placówki zamknięte, funkcjonowanie oddziałów zawieszone

Wśród osób zakażonych koronawirusem w Świdniku jest pracownik poczty oraz kobieta z personelu szpitala. W związku z tym część placówek pocztowych została zamknięta. To samo tyczy się dwóch oddziałów na terenie szpitala.

Dwa potwierdzone w ostatnim czasie przypadki koronawirusa na terenie Świdnika dotyczą pracowników poczty oraz szpitala. W pierwszym przypadku chodzi o mężczyznę, który jest pracownikiem jednej z placówek Poczty Polskiej na terenie miasta. Po tym, jak zostało u niego stwierdzone zakażenie, służby sanitarne poinformowały pracodawcę. Zgodnie z procedurami ustalono też dane osób, z którymi mężczyzna miał w ostatnim czasie kontakt.

Kolejny przypadek zakażenia dotyczy pracownicy szpitala w Świdniku. Kobieta pracowała na oddziale ginekologiczno-położniczym. W tym przypadku, jak wyjaśnia sanepid, źródła zakażenia zostało już ustalone. Kobieta miała kontakt z osobą, u której wcześniej stwierdzono zakażenie.

Po wykryciu obu przypadków zamknięte zostały dwie placówki pocztowe w Świdniku, dwie filie oraz dwa oddziały w szpitalu. Oprócz ginekologiczno-położniczego, również sąsiedni neonatologiczny. Personel oddziałów, łącznie 30 osób, objęto kwarantanną. To samo tyczy się przebywających tam pacjentów. W tym przypadku mowa jest o 15 osobach.

W sumie na terenie Świdnika i powiatu świdnickiego, potwierdzone zostały trzy przypadki zarażenia koronawirusem. Do tego 194 osoby objęte zostały kwarantanną, a 57 nadzorem epidemiologicznym.

(fot. UM Świdnik)

49 komentarzy

 1. A nie 4? 3 dziś i pierwszy bodajże wczoraj czy przed.

  • „źródła zakażenia zostało już ustalone. Kobieta (pracownica oddziału gin.-położn.) miała kontakt z osobą, u której wcześniej stwierdzono zakażenie”
   … i tak w praktyce wygląda wasza mistyfikacja o kwarantannie… ma ktoś jeszcze wątpliwości…?

   • Możliwe jest, że u tej osoby od której kobieta się zaraziła, stwierdzono zakażenie niewiele wcześniej i nie było możliwości udania się na kwarantannę. Takie są skutki braku wczesnych, powszechnych badań diagnostycznych.

    • Taa, „nie było możliwości udania się na kwarantanne”… przeczytałeś to co napisałeś…?
     2. „wczesne powszechne badania diagnostyczne.” .. powiedz jak to sobie wyobrażasz… jak osoby które gdzieś miały kontakt z osobą zarażoną czyli np cała Niedrzwica i Bełżyce od jednego chorego… (w polsce setki chorych i miliony z którymi miały kontakt…) wysyła się na testy… ?!?!!?
     żaden system tego nie przerobi nie mówiąc już o kosztach,to jest po prostu nie możliwe …
     i własnie od tego jest kwarantanne ale ta prawdziwa z definicji w całkowitej izolacji a nie siedzenie w domciu z rodziną która może swobodnie się przemieszczać i zarażać innych samemu nie chorując…
     To wielka mistyfikacja…

     • Doskonale nie widzę sprzeczności w swojej wypowiedzi :). Brak możliwości jest prosty- z powodu braku objawów. Człowiek o profesji listonosza narażony jest na kontakt z wieloma osobami i prawdopodobne że nawet nie można sprawdzić gdzie został zainfekowany – i co w tym przypadku prawdopodobne przez kilka dni nie miał objawów. Zarażał bo NIE WIEDZIAŁ że jest zarażony (brak powszechnych testów). To nie jest tak, że od razu po zarażeniu kaszlesz i masz gorączkę. Skutkiem brak jakiejkolwiek wiedzy o konieczności kwarantanny, (to są właśnie te najgroźniejsze zarażenia poziome, które trudno zatrzymać) jest normalna aktywność zawodowa. Trzebaby poddać kwarantannie całe społeczeństwo, totalnie oprócz służby zdrowia, służb porządkowych…. niestety niemożliwe.
      Co do powszechnych badań dokładnie jak mówisz: całe gminy powinny być badane do razu po informacje – teraz cały Świdnik – tak to się robi w Niemczech… i maja najniższy procent zgonów do wykrytych przypadków koronawirusa…

     • Do „kwarantanny” kieruje się osoby które wcześniej miały kontakt z osobą z potwierdzonym wirusem a nie objawami …!!! i cały czas jest mowa o pracownicy szpitala… która pomimo kontaktu z potwierdzonym zarażonym nie została skierowana na kwarantanne…!!!
      I co ma liczba zgonów do liczby testów… ??!?!?
      W niemczech nie robią testów całym miastom …!!! bo tak jak napisałem jest to niemożliwe…!!! wyssałeś to z palucha u nogi ?!?!!!

     • No dedukcja kuleje jednak. Przypadek poporzedni stwierdzony został 1-2godzin przed ta kobietą…. Nie rozumiem tego oburzenia.

     • 1-2 dni. Nie ma informacji czy była wóczas w pracy nawet… cóż za szybkei i łatwe osądy…

    • To jest żona zarażonego listonosza. Czego tu nie rozumieć?

   • Nie ma tu żadnej mistyfikacji, u listonosza stwierdzono SARS-Co-V2, natychmiast przebadano żonę i potwierdzono zakażenie. To wszystko.

 2. Ciężko napisać że to małżeństwo

  • Przecież między pierwszym przypadkiem a koejnym była różnica mniejsza niż 24 godziny…. Nie rozumiem tego oburzenia.

 3. I to jest nielogiczne… Teraz konkrety, a nie można było tak od razu (rzeczniczka wojewody gra na czas). Nikt tu nie chce prosić o personalia, tylko krótkie i rzeczowe komunikaty, które dla mieszkańców są niezwykle ważne. Co ciekawe w komentarzach ktoś wspominał, że chodzi o listonosza, no i się potwierdziło. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

  • Kochana redakcja kasowała komentarz, żeby mieć newsa na drugi dzień. Teraz można, wczoraj nie można. Pozdro redakcjo, nie spinajcie się tam tak….. 🙂 mogły te osoby już wczoraj się izolować, a tak minął kolejny dzień…..

   • No tak, a sanepid czeka tylko co napisze @marko w komentarzu pod artykułem na Lublin112 żeby decydować o czyjejś izolacji.

 4. to kara za LGBT w śidniku pedały że świdnika !

 5. Bojący się tego wirusa strasznie.

  Czy Pani pielęgniarka świadomie pracowała wiedząc, że miała kontakt z osobą zakażoną? Czy dopiero uświadomił ją sanepid po wywiadzie który został z nią przeprowadzony? Bo jeżeli to to pierwsza opcja, to nie mam więcej pytań…… A jeżeli ta druga to świadczy tylko o tym że informacje podawane przez wszystkie służby odnośnie osób zakażonych są zbyt ogólne. Np. „… kobieta w przedziale 0-20 lat z powiatu tego i tego” to tak trochę na zasadzie „czarny murzyn”.

  • a ty sie zbadałeś? może jesteś chory i zarażasz ty hu.. pier…ny

   • Bojący się tego wirusa strasznie

    „a ty sie zbadałeś? może jesteś chory i zarażasz ty hu.. pier…ny.” Przeczytaj komentarz że zrozumieniem, bo sądząc po Twojej wypowiedzi jesteś mentalnym i umysłowym idiota, dla którego słowa powszechnie używane za wulgarne są szczytem wyrażanych emocji i jedynymi wyrazami którymi umiesz się posługiwać. Ale to jest twój problem i twoich dzieci, bo wzoru do naśladowania raczej nie mają dobrego. Zrób mam wszystkim przysługę, przebierz się i puść się wolno.

   • taka ciekawostka… może nie być chory i zarażać…
    kiedy sobie uświadomicie że liczba zarażonych, chorych i zgonów głównie zależy od indeksu stanu ogólnego systemu immunologicznego ludzi stanowiących społeczeństwo bo wcześniej czy później każdy będzie mieć kontakt z wirusem… to nieuniknione… chodząc np na zakupy czy inne „konieczne” wyjścia…
    Np ten z Niedrzwicy co leżał w Bełżycach nikogo nie zaraził…!!!

    • Bojący się tego wirusa strasznie

     Dlatego pytam….. Czy wiedziała że jest zakażoną i mimo to pracowała czy była tego nie świadoma i to że miała kontakt z osobą zakażoną powiedział jej sanepid po przeprowadzeniu z nią wywiadu. Czytajcie z większym zrozumieniem……

 6. wincej do lidlów i innych chodżta wincej …..

 7. A czy dopuszcza Pan opcję, że mężczyzna od którego kobieta się zaraziła, sam nie wiedział o zarażeniu i nie „zdążył udać się na kwarantannę. Takie są skutki braku wczesnych, powszechnych badań diagnostycznych.

 8. Redakcjo niezły poślizg 24 godzinny

 9. A teraz pora, aby sanepit się zastanowił czy aby nie PZL Świdnik nie jest już narażony! Tam przecież pracuje około 2tys ludzi? Zastanówcie się ludzie! Gdy tylko tam zacznie się zarażanie to całe województwo będzie hahah

 10. Tak się składa że to małżeństwo, on listonosz, ona położna i chyba jedno z ośmiorga dzieci, na tą chwilę też jest chore.

 11. pracownik poczty + kilka placówek zamkniętych = listonosz, listonosz x emerytura = xP na choroby towarzyszące

 12. Na wyborczej po 14 pisali że to małżeństwo. A tu artykuł po 18 i nieźle ocenzurowany… RODO hehe… Pisząc że to małżeństwo przepisów RODO by nie złamali, bo takich małżeństw listonosz i pracownica służby zdrowia może być kilka i nie wskazuje konkretnych osób.

 13. Świdnik to nie problem . Można zaorać. Tylko czy do Minkowic nie dojdzie? To jest pytanie! O kolonie chodzi konkretnie…

 14. Az skręca ze zlosci jak rodzice urządzają spacery z dzieciakami. Wracajac wczoraj z pracy dwie panie na spacerku z dwojgiem dzieci w wieku do maks 10 lat, a nieopodal grupa mlodzierzy szlaja sie jak gdyby nigdy nic sie nie dzialo. Ludzie macie rodziny zostancie w domach, zacznijcie myslec!!!

 15. Jo musioł sprzedać pińć hektary pola by muc zamieszkać w Świdniku.

 16. To też zostań w domu a nie do pracy łazisz !

  • Jesli mozesz zostan w domu! Inni by chcieli xhronic siebie i innych a niestety nie moga przez takich łazików,. Włącz myslenie!

 17. Listonosz był na L4 tylko sanepid nie chciał zrobić badań bo teoretycznie nie miał on styczności z przypadkiem potwierdzonym. Więc jeżeli sanepid będzie tak dalej podchodził do sprawy to szybko się rozprzestrzeni wirus

 18. Najważniejsze dla pisiaków są teraz wybory, mają [email protected]#$ne na obywateli

 19. Adrian Prezydent Kaczystanu

  Na PZL Świdnik koniecznie wysłać sanepid. Pracuje tam syn zarażonego listonosza.

 20. A naczelnik poczty Świdnik 1 w której pracował zakażony listonosz jeszcze 25.03 wysłała służbę doręczeń w rejony aby dostarczali renty i emerytury ludziom 60-80 letnim,chyba tylko po to aby zawirusować.Ją trzeba wykasować z tego urzędu,bo świadomie naraziła starsze pokolenie będące w dużym przedziale ryzyka zachorowania.Nawet nie zadbała o podstawowe środki zabezpieczenia listonoszy ,którzy byli w rejonie i być może roznosili wirusa jako dodatek do świadczeń emerytalnych.

 21. Wiem że listonosz chciał mieć wolne ale kierownictwo mu go nie dało,musiał wybłagać zwolnienie od lekarza.Mówicie tutaj obadaniach-zobaczcie na stronie SANEPIDU ile sobie życzą za wykonanie testu bagatela tylko pięć stów (500 zł) I co uważacie nadal że testy są ogólnie dostępne!!!!!!!!!

 22. Kochani, więcej zrozumienia dla innych i samych siebie. Najważniejsze to spokój i przestrzegać kwarantanny. Trzymajcie się 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online