Kredyt gotówkowy – gdzie i jak go szukać?

Kredytu gotówkowego nie musisz brać już w banku. Coraz więcej firm pozabankowych poza małymi pożyczkami decyduje się na uruchomienie wniosków o kilkudziesięciotysięczne kredyty. Kiedy warto skorzystać z tej oferty? Czy propozycje banków są opłacalne? Jak i gdzie szukać atrakcyjnego i pewnego kredytu? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

 

 1. Kredyt w banku czy w firmie pozabankowej?
 2. Jak szukać kredytu gotówkowego?
 3. Brać czy nie brać?

 

Kredyt w banku czy w firmie pozabankowej?

Kredyt gotówkowy – direct.money.pl oferuje ciekawe zestawienia kredytów, które pozwalają zorientować się w aktualnie panującej na rynku sytuacji finansowej. Ta zaś dla pożyczkobiorców jest ostatnio coraz bardziej korzystna, ponieważ większa konkurencyjność na rynku usług finansowych przekłada się na atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Chodzi tutaj przede wszystkim o rywalizację między bankami a firmami pozabankowymi, które coraz rzadziej ograniczają swoją działalność jedynie do udzielania chwilówek. Pojawia się więc pytanie, z oferty której instytucji skorzystać. Na te wątpliwości nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie zawsze bowiem oferta firmy pożyczkowej jest tańsza niż ta sformułowana przez bank. Za każdym razem oferty te trzeba porównywać i sprawdzać ich aktualne warunki. Jeśli jednak zależy ci na możliwie jak najszybszej decyzji kredytowej, wybierz ofertę firmy pozabankowej. Musisz się jednak liczyć z tym, że rozpatrzenie  twojego wniosku będzie trwało nieco dłużej niż w przypadku chwilówek, zawsze jednak krócej niż w banku. Wynika to przede wszystkim z sieci obowiązków i regulacji, które warunkują pracę banku, a którym nie podlegają firmy pozabankowe.

 

Jak szukać kredytu gotówkowego?

Przede wszystkim z „chłodną” głową. Decyzji o podjęciu zobowiązań finansowych nie wolno podejmować pod wpływem emocji, a jak pokazują badania, Polakom nadal bardzo często się to zdarza. Warto jednak powstrzymać się nieco od bardzo szybkich i jednoznacznych decyzji kredytowych i poprzedzić ich podjęcie możliwie szerokim badaniem rynku. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie wysokości ofert, które aktualnie są dostępne, zorientowanie się w warunkach udzielania kredytu, wysokości oprocentowania i RRSO. Nie trzeba jednak samemu przeglądać stron kredytodawców i tworzyć zestawień. W Internecie znaleźć można wiele porównywarek kredytów, które wystarczy uzupełnić podstawowymi danymi dotyczącymi interesującego cię kredytu, jego wysokości, liczby rat, aby zobaczyć to, co aktualnie oferuje rynek. Dodatkowo, w sieci nie brakuje także rankingów firm kredytowych. Ważne jest bowiem znalezienie nie tylko jak najatrakcyjniejszej oferty, lecz także sprawdzonego kredytodawcy, który zagwarantuje ci bezpieczeństwo i przejrzystość warunków. Nie chcesz przecież po miesiącu zorientować się, że twój kredyt jest jednak znacznie droższy niż ci się początkowo wydawało. 

 

Brać czy nie brać?

Kredyt gotówkowy to poważne zobowiązanie. Ostateczną decyzję o podpisaniu umowy powinna więc poprzedzić bardzo chłodna analiza nie tylko samej oferty kredytowej, lecz także własnych możliwości finansowych. Mając w ręce kompletne informacje dotyczące tego, jak wysoka będzie rata danego kredytu, warto zastanowić się, czy jest to obciążenie, które budżet domowy będzie w stanie wytrzymać. Pamiętaj, kredytobiorca decyduje jedynie o przyznaniu ci kredytu, odpowiedzialność za jego spłatę ponosisz wyłącznie ty, a konsekwencje zadłużenia są zawsze bolesne. Lepiej więc zawsze dwa razy przeanalizować własne możliwości i upewnić się, że będziesz w stanie spłacać comiesięczne raty.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online