Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrole trzeźwości na ulicach Lublina. Wpadło 6 pijanych kierujących

We wtorek na ulicach Lublina policjanci z drogówki przeprowadzili kontrole trzeźwości. Przebadanych zostało ponad 1700 kierujących. W efekcie mundurowi ujawnili 6 kierowców, którzy wsiedli do auta „na podwójnym gazie”. Wkrótce ci, którzy zdecydowali się kierować po alkoholu, za swoje zachowanie na drodze odpowiedzą przed sądem.

Celem wczorajszych działań na ulicach Lublina było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami oraz ujawnianie wykroczeń wśród użytkowników jednośladów.

– Policjanci zaplanowali kontrole trzeźwości w godzinach porannych. Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali 1744 kierowców. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 6 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

– Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

26 komentarzy

 1. Niech zaczną kontrolować po południu. Wielu w pracy wypija małpeczki a później wraca do domu za kierownicą auta.

 2. Dziwne, na wjeździe od Biłgoraja albo w Głusku jakoś rzadko są kontrole a tam rano sporo niewyspanych można trafić.

 3. Czy w czasie akcji sporządzono ponad 1700, wymaganych przez prawo, protokołów z badania trzeźwości?

  • Poczytaj przepisy a później pisz głupoty

   • Zatrzymując cię tylko żeby sprawdzić trzeźwość bo tak stwierdził to według Ciebie jest zgodne z przepisami mając jeszcze dzieci albo prezesa firmy na pokładzie i nawet nie powie przepraszam Pan policjant

   • Poczytaj Rozporządzenie MZiOS z 6 maja 1983 r. określające sposó i warunki badania trzeźwości, a później nie pisz głupot.

    • „WAS” dla ciebie to pewnie jeszcze „Manifest PKWN” jest aktualny i ma moc prawną 🙂

     • Manifest niekoniecznie, ale Ustawa o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi z 26 października 1982 r, już tak. Czytaj art. 47.2?

 4. Spektakularny sukces policji. 0,34% kierowców po alkoholu to można powiedzieć, że naród polski jest trzeźwy za kierownicą. 1744 przebadanych, 6 pod wpływem i pewnie 5 jadących rowerem albo hulajnogą. By się psiarnia w końcu wzięła do zwalczania prawdziwych przestępstw a nie szukają dymu tam gdzie go nie ma.

 5. Badać rano i popołudniu, dzień w dzień!

 6. Jakieś te akcje wyciągnięte wprost z PRL-u, a gdzie zaufanie dla obywateli??

 7. Super akcka , więcej i częściej poprosimy.
  Do tego przydałaby się akcją kontroli prędkości na drogach osiedlowych i kontrolowania jazdy na zderzaku.
  Dzięki!

 8. To ile to wyszło ? 3 promile (nawet nie procenty) pijanych kierowców ? Pełen sakcess.

Dodaj komentarz

Z kraju