Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrola wałów przeciwpowodziowych w regionie (zdjęcia)

Podwyższony stan wód w naszym regionie wymaga stałego monitoringu i nadzoru. Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski wraz z podległymi mu służbami sprawdzał w piątek stan wałów i magazynów przeciwpowodziowych m.in. w Józefowie nad Wisłą, Kazimierzu Dolnym i Opolu Lubelskim.

– Mimo, że od 2010 roku w naszym województwie nie było większej powodzi, po sprawdzeniu magazynów i stanu wałów przeciwpowodziowych, mogę powiedzieć, że jesteśmy przygotowani na takie zdarzenia losowe – powiedział wojewoda Krzysztof Komorski.

Bieżące ostrzeżenia w naszym regionie dotyczą wezbrania wraz z przekroczeniem stanów ostrzegawczych odcinków m.in. Wisły, Bugu, Krzny i Tanwi.

Na Wiśle prognozowany jest wzrost poziomu przy przekroczonych stanach ostrzegawczych w Sandomierzu oraz Zawichoście. Na stacji hydrologicznej Koło istnieje możliwość przekroczenia stanu ostrzegawczego. Aktualne ostrzeżenia i prognozy hydrologiczne są dostępne na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: https://www.imgw.pl/

Kontrola wałów przeciwpowodziowych w regionie (zdjęcia)

fot. LUW

Kontrola wałów przeciwpowodziowych w regionie (zdjęcia)

fot. LUW

Kontrola wałów przeciwpowodziowych w regionie (zdjęcia)

fot. LUW

PRZECZYTAJ 

Wisła stanowi coraz większe zagrożenie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe dla kolejnych terenów

19 komentarzy

  1. Ostatnia powódź była za rządów patuska… i jak widać , historia lubi się powtarzać…..

  2. Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

    Wały to wy dopiero zobaczycie po wyborach samorządowych, jak do końca maski spadną…

  3. same wały

  4. Odwiescie krzyż na miejsce towarzyszu wojewodo

  5. Chyba robienie wałów, ale z ludzi, he he. 20 kilka lat temu jak była powódź 100lecia też sprawdzaliscie waly, była okazja do lansu. I nic, nikt z tym nie zrobił. Taniej wychodzi pokazać się raz na 20 lat w tv i tępy lud wykręcić, niż udrożnić koryta rzek.

    • A Hyżego tam gdzie nie było, w swojej słynnej kurteczce z kapturem? Czy czeka na konkretną powódź, dopiero wtedy pojedzie na miejsce i siłą wzroku zatrzyma wodę. Wisła się przed nim rozstąpi jak Morze Czerwone przed Mojżeszem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport