Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wisła stanowi coraz większe zagrożenie. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe dla kolejnych terenów

Od godziny, w dwóch powiatach naszego regionu obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Decyzję taką podjęto z uwagi na rosnący poziom Wisły. A warto pamiętać, iż rzeka ta dała się mieszkańcom we znaki już wielokrotnie.

Kolejny dzień rośnie poziom Wisły w naszym regionie. Jak wskazują hydrolodzy, tylko wczoraj na wodowskazie w Puławach stan rzeki podniósł się aż o 56 cm. Obecnie ma ona 485 cm i o 35 cm przekracza stan ostrzegawczy. Podobna sytuacja występuje w Dęblinie, w tym przypadku poziom Wisły to 412 cm, o 12 powyżej stanu ostrzegawczego.

Tymczasem z prognoz wynika, iż czeka nas ocieplenie, a tym samym śnieg który spadł zacznie szybko topnieć, co z kolei może doprowadzić do kolejnych wzrostów stanów wód w rzekach. W związku z tym dziś o godzinie 15.00 wojewoda lubelski Krzysztof Komorski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatów puławskiego i ryckiego.

Jak wyjaśniają przedstawiciele służb wojewody, dotyczy ono gmin: Puławy, Kazimierz Dolny, Janowiec i Stężyca oraz miast Puławy i Dęblin. Tym samym wójtowie, starostowie burmistrz i prezydent tych samorządów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego zostały zobowiązane do podjęcia niezbędnych czystości czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

Wcześniej decyzję o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie miasta Puławy podjął prezydent Paweł Maj.

7 komentarzy

 1. Wisła stanowi coraz większe zagrożenie. Dobrze, ze rodzice sprzedali ziemię i kupili mieszkanie na LSeMie

  • Trollu „polo” nawet nie umiesz napisać słowo „LSM-ie”, podam ci co to znaczy: Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa „wichuro”.

   • Nie do wiary !!! Naprawdę, słowo „LSM-ie”, znaczy: „wichura”?
    Tak ci na lekcji religii wytłumaczono, Trollu ?

 2. Wszystko się wali odkąd rządzi platforma

 3. Dziwne… powodzie zawsze za rządów patuska….

 4. No i się zaczyna problem. A to może potrwać.

Dodaj komentarz

Z kraju