Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Konieczne było siłowe wejście do mieszkań, gdzie ukrywali się poszukiwani. W akcji policyjni kontrterroryści

Bialscy i lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary więzienia. W obu przypadkach konieczne było siłowe wejście do mieszkań.

Od pewnego czasu policjanci poszukiwali 31-latka z Białej Podlaskiej za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko mieniu. By uniknąć wymierzonej przez sąd kary, ukrywał się on przed organami ścigania poza granicami naszego kraju.

Mundurowi uzyskali informację, że poszukiwany mężczyzna wrócił do Polski. Funkcjonariusze wpadli na jego ślad. Wczoraj wieczorem podczas wspólnych działań z kryminalnymi zatrzymali 31-latka na terenie miasta. By dostać się do zatrzymanego niezbędne było siłowe wejście do mieszkania. W działaniach tych mundurowych wspierali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Białej Podlaskiej.

W czwartek rano policjanci zapukali do domu, w którym przebywał 36-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna poszukiwany był na polecenie Sądu Okręgowego w Lublinie, celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Mężczyzna był nieuchwytny, ponieważ zmieniał często miejsce zamieszkania, a także przybywał okresowo poza granicami kraju.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna jest niebezpieczny oraz może posiadać broń, dlatego w realizację działań włączyli się policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, którzy zatrzymali 36-latka. Również w tym przypadku niezbędne było siłowe wejście pod wskazany adres. Zarówno 31-latek, jak też 36-latek trafili już do zakładu karnego.

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

 1. Heh, teraz gwiazdorzy od ironicznych wpisów o tym, „jak to czują się bezpiecznie” kiedy policja zatrzyma kogoś za hodowlę / posiadanie narkotyków nie mają nic do powiedzenia? Oczywiście że nie, bo ciężko mając ograniczony umysł przyznać, że znienawidzona policja wykonała dobrą robotę.
  Szkoda tylko że brakuje szacunku, choć policjanci są takimi samymi ludźmi jak inni. Ale przecież najprościej wyżyć się na ludziach, którzy wykonują rozkazy, a nie na tych, którzy je wydają.

 2. Ale wykonują nawet dobre i zle to chyba oni znają znają przepisy i powinni powiedzieć chola panie Komendancie

 3. Nikt im nie kazał iść do milicji. A na szacunek pracuje się latami. Nie oceniam poszczególnych policjantów, ale ogólnie nie oszukujmy się, nie mają dobrej opinii i jeszcze długo nie będą mieli. A na pewno nie pod obecnymi rządami.
  Poza tym pies nawet swój czasem ugryzie…

 4. Do pudła plebs.

 5. Wieśniak z miasta

  Pozdro SPKP insignia czarna LUB

Z kraju

Polityka i społeczeństwo