Koniec z prohibicją, nowi radni „przywrócili normalność”

Mieszkańcy Białej Podlaskiej znów będą mieli możliwość kupna w nocy alkoholu. Po zmianie władzy nowi radni postanowili zmienić przepisy.

Zaledwie przez cztery miesiące obowiązywał nocny zakaz sprzedaży alkoholu na terenie Białej Podlaskiej. Po zmianie ekipy rządzącej nowi radni postanowili znieść nocną prohibicję w mieście. Nie ukrywali, że uchwała wprowadzona przez radnych poprzedniej kadencji była nieprzemyślana i wywołała więcej szkody niż pożytku. Przede wszystkim uderzyła w PSS Społem, zatrudniającą ponad 200 osób spółdzielnię, która posiada kilkanaście sklepów i lokali a także własne zakłady produkcyjne.

Jednym z lokali jest „Stylowa”, restauracja z ponad 50-letnią tradycją, która poprzez decyzję o prohibicji i wprowadzeniu limitu zezwoleń na sprzedaż alkoholu, straciła koncesję. I tak lokalowi słynącemu z organizacji wesel, przyjęć okolicznościowych oraz innych imprez, nagle zakazano sprzedawać alkoholu. Podobnie było z jednym z popularnych wśród klientów sklepów w centrum miasta, również należących do PSS Społem.

Podczas piątkowej sesji dyskusja na temat zniesienia prohibicji była bardzo burzliwa. Ostatecznie radni zadecydowali o jej zniesieniu. Za głosowało 15 radnych, przeciw było 4, a 2 wstrzymało się od głosu. Jak wyjaśniali radni, zmian oczekiwali nie tylko lokalni przedsiębiorcy, którzy płacą w mieście podatki, lecz również ogromne grono mieszkańców. Ma to być też „powrót do normalności” w mieście.

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu w Białej Podlaskiej wprowadzono w lipcu. Ówczesny prezydent miasta Dariusz Stefaniuk argumentował, że zakaz ten jest narzędziem w walce z problemem zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego w związku ze spożywaniem alkoholu zakupionego w sklepach i spożywanego w miejscach do tego nie przeznaczonych. Wtedy dwunastu radnych było za wprowadzeniem ograniczenia, siedmiu było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

(fot. pixabay)

12 komentarzy

 1. I tak w całej rozpitej Polsce. Wódę produkuje się wszędzie w ilościach na pociągi — rozpity kraj. Bedzieta mieli tam znowu więcej pijaków za kierą.,

 2. Wiadomo Polska B – alkoholicy

 3. GONCIE PIS Z LUBLINA

  WIADOMA SPRAWA. TAM GDZIE GRZBIE PRZY CZYMŚ PISUAR, TO KOŃCZY SIE KATASTROFA. BIAŁA, MIASTO NA WSCHODZIE ALE W TYM PRZYPADKU NIE ZABRAKŁO NOWYM WŁADZOM ROZSĄDKU. BRAWO!

 4. „powrót do normalności” ? Chyba dla tych co umiaru nie mają i wiecznie im mało by zachlać ryja. Mus się dobić zakupionym alkoholem wracając w nocy tanecznym krokiem do domu. Dziękuje za taką ” normalność „. Komuna chce rozpijać durny Naród, by łatwiej nim poniewierać. Bezpieczeństwo na pewno w mieście wzrośnie.

 5. potrzeba nowej kultury ogólnej, w tym kultury picia, żeby tak jak na prowincji w zachodnich krajach, ludzie poszli do knajpki, wypili ze 2, 3 piwa i po kilku godzinach bezpiecznie wrócili do domów samochodami mając do 0.6 promila

 6. Im więcej kupisz alkocholu tym więcej podatku zapłacisz,, pewnie przemyśleli sprawe,albo mieli nakazane.

 7. Komuszku jak by nie pisuar to byś z domu nie mógł wyjść bo ta twoja była kochana władza po-psl sprowadziła by tyle ciapköw że nie czółbys sie bezpiecznie , a 500+ też pewnie bierzesz chipokryto pieprz…NY…

 8. Precz z komuną i unią >>>>>Niech Żyje Wolna Polska <<<<< Polska dla polaków!!!!!!

 9. Wódka dla polaków .

 10. Dobrze zrobili, jak ktoś chciał ryja zapić zamiast do sklepu to poleciał na metę po wyroby bez akcyzy a i jakość czasem skutkowała dłuższym pobytem w szpitalu lub stałym na cmentarzu. Tak pójdzie, kupi legalnie z podatkami a jak miał ktoś chęć się napić to i tak radę sobie dał .

 11. Jacy wszyscu święci w komentarzach…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9591zł -0.54%
  • GBP 4.9043zł 0.39%
  • EUR 4.4465zł -0.44%
  • CHF 4.1804zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET
   Zaproszenie na akcje terenowego poboru krwi RCKiK w Lublinie