Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec z prohibicją, nowi radni „przywrócili normalność”

Mieszkańcy Białej Podlaskiej znów będą mieli możliwość kupna w nocy alkoholu. Po zmianie władzy nowi radni postanowili zmienić przepisy.

Zaledwie przez cztery miesiące obowiązywał nocny zakaz sprzedaży alkoholu na terenie Białej Podlaskiej. Po zmianie ekipy rządzącej nowi radni postanowili znieść nocną prohibicję w mieście. Nie ukrywali, że uchwała wprowadzona przez radnych poprzedniej kadencji była nieprzemyślana i wywołała więcej szkody niż pożytku. Przede wszystkim uderzyła w PSS Społem, zatrudniającą ponad 200 osób spółdzielnię, która posiada kilkanaście sklepów i lokali a także własne zakłady produkcyjne.

Jednym z lokali jest „Stylowa”, restauracja z ponad 50-letnią tradycją, która poprzez decyzję o prohibicji i wprowadzeniu limitu zezwoleń na sprzedaż alkoholu, straciła koncesję. I tak lokalowi słynącemu z organizacji wesel, przyjęć okolicznościowych oraz innych imprez, nagle zakazano sprzedawać alkoholu. Podobnie było z jednym z popularnych wśród klientów sklepów w centrum miasta, również należących do PSS Społem.

Podczas piątkowej sesji dyskusja na temat zniesienia prohibicji była bardzo burzliwa. Ostatecznie radni zadecydowali o jej zniesieniu. Za głosowało 15 radnych, przeciw było 4, a 2 wstrzymało się od głosu. Jak wyjaśniali radni, zmian oczekiwali nie tylko lokalni przedsiębiorcy, którzy płacą w mieście podatki, lecz również ogromne grono mieszkańców. Ma to być też „powrót do normalności” w mieście.

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu w Białej Podlaskiej wprowadzono w lipcu. Ówczesny prezydent miasta Dariusz Stefaniuk argumentował, że zakaz ten jest narzędziem w walce z problemem zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego w związku ze spożywaniem alkoholu zakupionego w sklepach i spożywanego w miejscach do tego nie przeznaczonych. Wtedy dwunastu radnych było za wprowadzeniem ograniczenia, siedmiu było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

(fot. pixabay)

12 komentarzy

  1. Jacy wszyscu święci w komentarzach…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo