Koniec z godzinami dla seniora. Od poniedziałku wszyscy klienci zrobią przed południem zakupy

Od 20 kwietnia godziny dla seniora przestały obowiązywać w weekendy, teraz zostają zniesione całkowicie. Oznacza to, że przed południem sklepy będą otwarte dla każdego.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił przejście do drugiego etapu znoszenia restrykcji wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chodzi m.in. o otwarcie galerii handlowych, co ma nastąpić od poniedziałku 4 maja. W tym samym dniu przestaną obowiązywać godziny dla seniora. Obecnie w sklepach pomiędzy godziną 10 a 12 obsługiwane są jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Wywołuje to sporo kontrowersji, gdyż znaczna część sprzedawców, obawiając się kar, nie wpuszcza młodszych klientów nawet, jeżeli w sklepie nikogo nie ma. Niejednokrotnie dochodziło też do awantur, w wyniku których musiała interweniować policja. Teraz sklepy przed południem będą otwarte dla każdego.

W praktyce oznacza to, że godziny dla seniorów będą obowiązywały jeszcze tylko dzisiaj i jutro. Wszystko dlatego, że część obostrzeń związanych z handlem, zostało zdjętych już 20 kwietnia. Wtedy to godziny dla seniorów przestały obowiązywać w weekendy.

(fot. lublin112)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Nareszcie. Jedziesz do budowlanego na chwilę, bo zabrakło parę rzeczy to nie. Godziny dla seniorów. W sklepie żadnej osoby starszej, kupującej i tak mają 2 godziny przerwy. Jakby co wisi kartka, że w sklepie może przebywać 253 osoby. Paranoja to była. Mało tego idziesz po 18- tej do sklepu, same starsze osoby, bo się dopiero przypomniały, że im czegoś brakuje. Można było im zakazać 2 godziny.

 2. Zainfekowany 5 05 senior da radę jeszcze wrzucić kopertę 10 05,a jest spora szansa że następnej 13 juz nie odbierze.

 3. Nareszcie

 4. Nareszcie bo stalam 2 godz pod sklepem w kolejce i jestem w zaawansowanej ciazy i juz byla moja kolej ale juz kasjerka mnie nie wpuscila bo wybila 10. Rzenada

 5. Prawidłowo rozumiem że Pis walczy o prawa dla swoich wyborców, jeszcze musicie coś dla patologi 500+ wymysleć i Andziej wygrywa, z drugiej strony są 3 rzeczy na które wyboru nie masz, 1 rodziny się nie wybiera, znajomych się nie wybiera i prezydenta w polsce też się nie wybiera, on jest z Urzędu, jarek powie i jest.

  • Takich mądrych inaczej też sie nie wybiera

  • Jak na razie PiS to 400 miliardów publicznych pieniędzy oddali prywaciarzom w dwa miesiące, tyle to nikt nie dostał w żadnym zasiłku przez całe ich rządzenie.

   • ta, po 5000 zł na jedną zarejestrowaną firmę. W przypadku firm jednoosobowych na samozatrudnieniu to jeszcze może coś, jakaś dodatkowa kasa, ale w przypadku większych przedsiębiorstw to nawet nie ochłap. Rozdajnictwo jednak trzeba zrobić by zachęcić, byle nie wyszła z tego druga Grecja.

    • Przecież większe firmy powinny mieć oszczędności. Jak sobie prezes z zarządem ciągnęli ile się dało a pracownikom nie było to i teraz nie będzie.

    • Kłamstwo statystyczne z tymi firmami uprawiasz, bo większe dostają dziesiątki czy wręcz setki milionów. No taaak, bogaczom dopłacać to trzeba, mimo że bogacze żyją w luksusach, ale dzieci to mogą chodzić głodne bo 500+ to trzeba zlikwidować.

     Przedsiębiorcy to socjopaci i złodzieje, ich trzeba na gilotyny, a nie „zachęcać” do można okradać wszystkich Polaków.

 6. WEŹCIE UDZIAŁ W WYBORACH. TO ODSUNIEMY OD WŁADZY!

  To jest ich taniec obrzeznaniex przed wyborami! Poluzuje się troche, sprawi się wrażenie że wszystko wraca rzekomo do normy. W postępach to oni się dobrzy. Ale to otumanianie o dziś daje efekt! Pół narodu oglupili, ciągle trwa w ich tej telewizji kampania wyborcza JEDNEGO kandydata. Tu w zacofanej Lubelszczyznie on ma porcie. I wiocha go chyba wywinduje.

 7. Każdy kto 10 maja ZAGŁOSUJE NA PIS LUB SPRZEDAWCZYKÓW Z peło i ich odnóg POwinien zostać POzbawiony obywatelstwa , za działanie szkodzące RP .!!!

  TYLE W TEMACIE

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)