Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec wolności dla 16-latki. Sprawcy skatowania Eryka byli przekonani, że są bezkarni

Decyzją sądu 16-letnia Gabriela P. została umieszczona w ośrodku wychowawczym. O tym, że nastolatka zleciła i zorganizowała zabójstwo Eryka są przekonani jego matka oraz jej partner.

We wtorek sąd rodzinny podjął decyzję o umieszczeniu 16-letniej Gabrieli P. w ośrodku wychowawczym. Wczoraj prokuratura przedstawiła nastolatce zarzuty w związku ze śmiercią Eryka, który został skatowany w centrum Zamościa. Jak wskazują śledczy, choć Gabriela P. nie brała czynnego udziału w ciężkim pobiciu chłopaka, to jednak m.in. wskazała go oprawcom. Tym samym zarzucono jej pomocnictwo w śmiertelnym pobiciu. Prokuratura podkreśla, że czynności w tej sprawie cały czas się toczą.

Tymczasem młodzież z Zamościa od początku wskazywała, że to właśnie dziewczyna nasłała swoich znajomych na Eryka. Powodem było rzekome rozpowszechnianie w szkole przez 16-latka wiadomości na jej temat. O tym, że Gabriela P. zleciła i zorganizowała zabójstwo Eryka są przekonani jego matka oraz jej partner. Mężczyzna po tym, jak prokuratura wypuściła nastolatkę na wolność, złożył wniosek o zabezpieczenie jej telefonu wskazując, iż pobicie Eryka było wcześniej zaplanowane i zorganizowane właśnie przez nią. Dziewczyna miała też nagrywać, jak Eryk został zmuszony do klęczenia i jej przepraszania.

Po tym, jak cała czwórka została osadzona w areszcie i ośrodku wychowawczym, ich znajomi zaczęli chętniej mówić na temat całej sprawy. Jak tłumaczą, wcześniej obawiali się zemsty z ich strony. Teraz wskazują wprost, że po tym, jak Eryk został skatowany, sprawcy byli przekonani, że są bezkarni. Wszystko z uwagi na niepełnoletność. Tłumaczyli, że nawet jak zostaną zatrzymani, to szybko wyjdą na wolność, gdyż sąd i policja nic im nie mogą zrobić.

Przypomnijmy, 17-letni Daniel G., który jak wskazuje prokuratura, doprowadził do śmierci Eryka, usłyszał zarzuty udziału w pobiciu oraz pozbawienia życia. Natomiast 16-latkowie Arkadiusz P i Szymon J. odpowiedzą za pobicie.

(fot. PolsatNews)

39 komentarzy

  1. Nad białym k Włodawy kilka l temu było podobne zdarzenie,tam chłopak przeżył mimo tortur .

  2. I to mnie przekonuje, że areny mają rację

  3. Jaki partner co to gra w tenisa? to najzwyklejszy ojciec – tata. ciężko wam to przez gardło przechodzi marksistowsko-lewackie matoły.

  4. nie kryty krytyk

    dzieci policyjno-prokuratorskie, i wszystko jasne, jak rodzina kasta to i gnój myślał że mu wszystko wolno, spokojnie jak to w zamościu, to uda się zamieść pod dywan, jak to w zamościu, jeszcze wyjdzie że ten chłopak napadł tą „biedną patuske pana tatusia”
    w domu pewnie ojciec dumny że takiego chwasta wychował.

  5. Ciekawe gdy by tak , ktoś z osób postronnych dorosłych zaczął szarpać z takim policyjno-prokuratorskim dzieckiem w obronie tego Eryka i np uległa by zniszczeniu kurtka na takim dziecku ,to od razu było by dochodzenie i zarzuty o zniszczoną kurtkę

Z kraju