690 680 960

Koniec protestu ratowników medycznych ze szpitala MSWiA. Przynajmniej na razie

W załodze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Grenadierów w Lublinie ponownie są ratownicy medyczni. Zawarli porozumienie z dyrekcją placówki.

Zawarte zostało porozumienie między dyrekcją szpitala MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie a ratownikami medycznymi. Tym samym podpisane zostały aneksy do umów kontraktowych, na podstawie których zatrudniona jest większość załogi. W przypadku pozostałych ratowników, czyli posiadających umowy o pracę, również mają wrócić oni do swoich obowiązków.

Jak nam przekazano, ratownicy tak jak wcześniej obiecali, zgodzili się na ustępstwa. Podobnie postąpiła dyrekcja placówki, która proponowała 6 zł podwyżki, jednak w formie dodatku covidowego do obecnej stawki godzinowej. Załoga zdecydowała się na zaakceptowanie tej kwoty, jednak pod warunkiem, iż zostanie ona włączona do podstawy wynagrodzenia. Wczoraj dyrekcja nie chciała o tym słyszeć, dzisiaj zmieniła jednak zdanie.

Obecnie Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonuje już bez przeszkód. Jak nam przekazano, zawarte porozumienie nie oznacza końca konfliktu płacowego. W dalszym ciągu prowadzone będą rozmowy mające na celu zapewnienie obsady ratowników w przyszłym roku.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

 1. Jak to jest że zus ludziom bez nogi nie chcą dawać renty a grupy ludzi w ramach protestu masowo biorą lewe zwolnienia i ten sam zus nie widzi problemu?

  • Ratownicy to bardzo przemęczona grupa zawodowa.. Pracują po więcej godzin niż powinni, w okrojonym składzie z pacjentami którzy nie doceniają ich roli. W takich warunkach bardzo łatwo o kontuzję fizyczną czy psychiczną a wtedy l4 juz nie jest lewe.. Po prostu dobry hajs przy wypłacie rekompensuje to ewentualnie pozwala na lepsze rehabilitowanie się..

 2. mialobyc 60zl na godzine dostana 6zl zatyle nawet ukrainiec by nierobił

 3. Bilety mpk ceny zostały tak skonstruowane aby skorzystali wszyscy ci spoza Lublina i z innych gmin ale nie mieszkańcy . Muszę kupić bilet na 24h za np. 6 zl placac za 2 strefy i nie ma innej opcji. To po co te niby stefy? Nie można w automacie kupić dłuższego biletu, turystycznych też, Wszystko wskazuje na to że włodarze mieszkajacy poza Lublinem wymyślili to dla siebie i swoich rodzin aby miec taniej i aby ludzie z Lublina dopłacali do biletów innym gminom. Wszystkie ceny sa zrównane, we wszystkih strefach lepiej wiec mieszkac w strefie poza Lublinem bo płaci się tyle samo jak w mieście. Pozbawiono nas biletów kilkudniowych i dodano wiecej praw i mozliwosci osobm mieszkającym w innych gminach i płacących tam podatki. Czyją władza tego religia.

  • jeszcze tak pustego „Dzbana” nie czytałem 0 znajomości i wiedzy o ekonomii . teraz nic nikomu za darmo nie daje ..popłacz jeszcze ze przyjeżdżający zabierają pracę miastowym jesteś żałosny lecz się na nogi bo na głowę za pózno.

 4. Muszą rozkręcić plandemię, żeby zarobić.

  • A ten do znudzenia o jednym i tym samym. Fałszywa, nie fałszywa ale zachorowań jest więcej i zgonów niż w latach poprzednich.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas