Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komunikat wojska. „Aktywowano polskie i sojusznicze lotnictwo”

We wtorek rano Dowództwo Operacyjne RSZ wydało komunikat z informacją, z której wynika, że w godzinach porannych może występować podwyższony poziom hałasu w rejonie Polski południowo-wschodniej. Ma to związek z aktywowaniem polskiego i sojuszniczego lotnictwa.

– Informujemy, że obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, która związana jest z zamiarem wykonania uderzeń na terytorium Ukrainy – przekazało we wtorek rano Dowództwo Operacyjne.

Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

– Ostrzegamy, że aktywowano polskie i sojusznicze lotnictwo, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju – czytamy w komunikacie Dowództwa Operacyjnego.

12 komentarzy

 1. Takie komunikaty to bardziej straszą, niż uprzedzają i informują…

  • Specjalna technika manipulacyjna medióŵ, ma to na celu wywolanie wlasnie strachu. Agresja Usa na Rosję trwa w najlepsze

   • Przecież to dowództwo rodzajów sił zbrojnych wydało komunikat do mediów.
    Nie wina gazet, że mają o czym pisać.

 2. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

  Aktywowano polskie i sojusznicze lotnictwo… oby wszyscy wylądowali, a nie spadli…

 3. Kiedy ta wojna nie mogę się doczekać

 4. W taką pogodę nawet latawców się nie puszcza a co mówić o samolotach. Zaraz będą szukać bo któren spadnie. Złom 1.20 u mnie więc będę szukał na własną rękę

 5. A za komuny nikt nikogo nie ostrzegał przed hałasem pomimo,że Dęblin latał na całą parę.Widocznie wtedy społeczeństwo nie było takie otumanione jak teraz i nikt się byle czego nie obawiał.

  • Teraz wszystko wszystkim przeszkadza, hałas w szczególności.
   Był tor na polu, pobudowali bloki pod samo ogrodzenie, a później tor do rozbiórki, bo hałas przeszkadza mieszkańcom.

 6. Jeszcze chwila i będą mówić, że rakiety jakieś spadły na kilka miast polskich i żeby się nie niepokoić, bo to już wojna będzie u nas. Ot taka tam wojenka, na którą zagonią wszystkich tylko nie 'elyty’ polityczne, które pierwsze co zrobią to uciekną samolotami na zachód, a nam będą wmawiać bajki o patriotyźmie, wolności i takich tam bajkach.

Dodaj komentarz

Z kraju