Kompletnie pijany kierowca doprowadził do zderzenia

W sobotę wieczorem w Lubartowie kompletnie pijany kierowca zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 20 w Lubartowie na ulicy Słowackiego. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe, fiat i opel. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, w obu pojazdach podróżowało łącznie cztery osoby, wszystkie z nich zostały przewiezione do lubartowskiego szpitala. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się, że żadna z nich nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Funkcjonariusze lubartowskiej drogówki stwierdzili, że sprawca zdarzenia, kierujący fiatem 35-letni mieszkaniec gm. Ostrów Lubelski jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W podobnym stanie był jego kolega, z którym razem podróżował. Jak ustalono, fiat wyjeżdżając z ulicy Cmentarnej zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego zajechał drogę a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym ulicą Słowackiego oplem.

Teraz mężczyzna kierujący fiatem trzeźwieje, a gdy dojdzie do siebie zostaną mu postawione zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Informację o zdarzeniu oraz zdjęcie dostaliśmy na nasz telefon alarmowy od naszego czytelnika. DZIĘKUJEMY !(fot. tytułowe czytelnik, pozostałe PSP Lubertów)
2014-02-23 21:14:59

2 komentarze

  1. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – teoretycznie. Jak ma tzw. plecy, albo sam jest tymi plecami, to niebawem znów będzie możliwość napisania, że grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
    I bardziej wierzę w tę możliwość, jak w to, że Sąd zechce z niej skorzystać.

    • Dostanie pewnie niski wyrok w zawiasach, żeby lada moment z powrotem mógł wyjechać na ulice….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021