690 680 960

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki wpadł na przejściu granicznym. Obywatel Ukrainy został zatrzymany

W takim stanie, kierując ciągnikiem siodłowym z naczepą, stanowił śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijany obywatel Ukrainy wpadł, kiedy mając 3 promile alkoholu w organizmie chciał wjechać do Polski.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem zatrzymany został pijany kierowca ciężarówki. Obywatel Ukrainy w takim stanie próbował wjechać do Polski. W trakcie prowadzonej odprawy granicznej, funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poczuł od kierowcy woń alkoholu. Od razu uniemożliwił mu dalsze prowadzenie pojazdu.

Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca został zatrzymany zaś w przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Jak wyjaśnia por. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, funkcjonariusze podczas prowadzonej kontroli granicznej, zwracają również uwagę na bezpieczeństwo panujące na drogach w Polsce. Mundurowi obok kontroli dokumentów i legalności pochodzenia pojazdów sprawdzają zarówno ich stan techniczny jak i trzeźwość kierujących nimi osób.

(fot. SG)

6 komentarzy

  1. Jednego niedoszłego mordercy mniej, brawo STRAŻ GRANICZNA.

  2. ale dlaczego ukraincy go wyposcili

  3. rondo z pniakiem, znowu pewnie któryś na znaki nie patrzył….

  4. Czekajcie, czekajcie,…. knesjem wlasnie przeglosowal ustawke otwierajaca naszą sluzbę zdrowia na import ukrainskich lekarzy… (tak wiem, bazary juz pracują). Będzie się dzialo – szamanów z lewymi dyplomami przybędzie. A do tego ta toksyczna ustawka dobrego samaratina = legalizują bezprawie dla błędów lekarzy .;; …. będzie się dziać

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas