Kompletnie pijany kierowca ciężarówki wpadł na przejściu granicznym. Obywatel Ukrainy został zatrzymany

W takim stanie, kierując ciągnikiem siodłowym z naczepą, stanowił śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijany obywatel Ukrainy wpadł, kiedy mając 3 promile alkoholu w organizmie chciał wjechać do Polski.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem zatrzymany został pijany kierowca ciężarówki. Obywatel Ukrainy w takim stanie próbował wjechać do Polski. W trakcie prowadzonej odprawy granicznej, funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poczuł od kierowcy woń alkoholu. Od razu uniemożliwił mu dalsze prowadzenie pojazdu.

Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca został zatrzymany zaś w przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Jak wyjaśnia por. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, funkcjonariusze podczas prowadzonej kontroli granicznej, zwracają również uwagę na bezpieczeństwo panujące na drogach w Polsce. Mundurowi obok kontroli dokumentów i legalności pochodzenia pojazdów sprawdzają zarówno ich stan techniczny jak i trzeźwość kierujących nimi osób.

(fot. SG)

6 komentarzy

  1. Jednego niedoszłego mordercy mniej, brawo STRAŻ GRANICZNA.

  2. ale dlaczego ukraincy go wyposcili

  3. rondo z pniakiem, znowu pewnie któryś na znaki nie patrzył….

  4. Czekajcie, czekajcie,…. knesjem wlasnie przeglosowal ustawke otwierajaca naszą sluzbę zdrowia na import ukrainskich lekarzy… (tak wiem, bazary juz pracują). Będzie się dzialo – szamanów z lewymi dyplomami przybędzie. A do tego ta toksyczna ustawka dobrego samaratina = legalizują bezprawie dla błędów lekarzy .;; …. będzie się dziać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy