Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kombinują, żeby ominąć kolejkę do granicy. Tam czekają na nich policjanci (zdjęcia)

Policjanci stanowczo reagują w rejonach przygranicznych na nieprzestrzeganie ograniczeń i zakazów przez kierujących samochodami ciężarowymi. Próby ominięcia kolejki drogami lokalnymi może doprowadzić do uszkodzenia nawierzchni. Kto się na to decyduje, musi się liczyć z ukaraniem przez mundurowych.

Policjanci interweniują wobec prób omijania kolejki prowadzącej do wschodniej granicy przez kierujących ciągnikami siodłowymi.

– Takie nieodpowiedzialne zachowania kierujących mają często daleko idące skutki dla mieszkańców. Masa ciągników siodłowych może prowadzić do uszkodzenia nawierzchni dróg lokalnych. Rolnicy mogą mieć problem z wyminięciem ciężarówek, gdy użytkują sprzęt rolniczy. Mieszkańcy narażeni są na hałas i inne niedogodności – informuje rzecznik prasowy KWP w Lublinie komisarz Andrzej Fijołek.

Wobec kierowców, którzy łamią przepisy, policjanci wyciągają surowe konsekwencje. Mundurowi stale monitorują sytuację w rejonie przygranicznym dbając o bezpieczeństwo i zwracając uwagę na tego typu zachowania.

Kombinują, żeby ominąć kolejkę do granicy. Tam czekają na nich policjanci (zdjęcia)

(fot. Policja)

9 komentarzy

  1. Zblazowany Człeniu

    „Bracia”. 🙂

  2. Zatrzymywać, nie pozwalać na zawrócenie (bo istnieje ryzyko zablokowania drogi) i niech k***a płaci jeden z drugim nie tylko za mandat, ale i za holownik!!

  3. Tylko niech pieniądze z tych mandatów idą na remont uszkodzonej drogi a nie do budżetu na podwyżki.

  4. Dzikusy banderowskie.

  5. Gdzie niby oni pilnują, u nas ciągle tiry jadą dzień i noc i nikt nie zatrzymuje, ba jest nawet gorzej bo droga ma zakaz dla tirów a idą nawet transporty specjalne.