690 680 960

Koło Kazimierza Dolnego powstanie nowy most przez Wisłę? Premier po raz kolejny obiecuje budowę przeprawy

Prezes Rady Ministrów zapowiedział powołanie nowego programu, tym razem związanego z budową mostów. Jeden z tego typu obiektów ma powstać w naszym regionie. Jednak jest to już kolejna tego typu deklaracja.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program budowy 22 mostów na rzekach w całym kraju. Tak jak poprzednie programy, również i ten, ma w nazwie plus. Jego celem jest usprawnienie komunikacji w regionach, gdzie rzeka stanowi poważną przeszkodę dla mieszkańców a najbliższa przeprawa jest znacznie oddalona. Ma to się przyczynić się do rozwoju gospodarczego oraz turystycznego. Jak wyjaśniał szef rządu, Polska to piękny kraj, poprzecinany rzekami. Dlatego też ważne jest, aby komunikacja pomiędzy poszczególnymi gminami, zwłaszcza tymi po przeciwległych stronach rzek, była łatwiejsza.

-Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę”– oświadczył szef rządu. Dodał, że przez ostanie 25 lat rozwój kraju w dużym stopniu był niezrównoważony, ponieważ duże aglomeracje rozwijały się szybciej. „Chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych regionów, dla ośrodków powiatowych, a tutaj mosty są w szczególności potrzebne – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Według rządu będzie to kluczowy program, który będzie finansowany z funduszu budowy dróg lokalnych. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapewniał, że zakładane wsparciem państwa wyniesie do 80 proc., zarówno do dokumentacji, jak i samej inwestycji. Pozostałe 20 do 25 proc. będą musiały wyłożyć samorządy. Cały program ma być realizowany do 2025 roku, przy czym priorytetowych do budowy mostów jest około 20, a szacowany koszt ich powstania wyniesie 2,3 miliarda złotych.

Mosty wpisane do programu maja powstać  w dziewięciu województwach na ośmiu rzekach. Jedna z lokalizacji znajduje się w naszym regionie, dokładnie koło Kazimierza Dolnego pomiędzy gminami Kazimierz Dolny a Janowiec. Tymczasem jest to już druga zapowiedź budowy mostu przez Wisłę w tej lokalizacji. Rok temu mieszkańcy Kazimierza Dolnego oraz Janowca z entuzjazmem przyjęli zapowiedź Mateusza Morawieckiego, dotyczącą budowy mostu łączącego te dwie nadwiślańskie miejscowości. Później rząd na ten temat nie chciał się już wypowiadać, tłumacząc, że to sprawa lokalnych władz.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)
2018-05-22 20:21:29

19 komentarzy

 1. W Lublinie to by się program „Wiadukt+” przydał, bo nie rzeka jest problemem, a PKP które torami przecinają miasto na dwie części. Co się dzieje, jak zamkną jeden przejazd widać – czy to na przykładzie remontowanego „tylko 4 lata z hakiem” wiaduktu nad Kunickiego, czy teraz na Diamentowej.

 2. …pic i dziadowska mgła, obiecanki przedwyborcze.

 3. tak samo jak zakup śmigłowców ze świdnika ? długopisy dla Armii za 20 000 tys? najlepiej sobie nagrody przyznać bo im się należało …. a niepełnosprawnym się nie należy ? bo za PO też brali … jak inni kradli to i wam wolno ? to jest argument ? żenada

  • Chyba miałeś na myśli Tablice Mendelejewa. Długopisem możesz większą krzywdę zrobić niż papierem. Ale was już całkiem pogięło poparańcy.

  • A od kogo te matki niepełnosprawnych chcą kasy skoro pis dla nich zły i nawołują do niegłosowania na niego?Też bym się wypiął i jeszcze czynszem za mieszkanie w sejmie obciążył.

 4. Ciesz się że to PiS rządzi a nie lewacka i czerwona swołocz bo inaczej zaproszeni przybysze z dalekiego wschodu z twojego tyłka zrobili by ci pędzel.:)

  • Nie cieszę się, bo jak tylko byśmy chcieli to mieli byśmy normalną władzę, a nie PiS, PO, lewaków i komunistów. Twoje horyzonty widać niestety nie wybiegają aż tak daleko, i przykro mi to stwierdzić, ale większości pseudopatriotów wierzących jedną z tych czterech warstw, które wymieniłem wcześniej również nie…

   • Gej czy lesba, że ci się inne rządy marzą?

    • PatryjotaIQ001

     Nie. Onrowiec i mlodziez wszechwszech. Chwalmy miecz Rydza wielkiego!

    • Jan nierzetelny

     Już chyba to wolę niżeli rządy starego tetryka z kotem chorego z nienawiści do wszystkich.

    • Wytrzeźwiej, bo nie wierzę że na trzeźwo ktoś pisze takie bzdury.

    • A co ma piernik do wiatraka? Niejeden gej i niejedna lesba na pewno bardziej szanuje ten kraj i swoich rodaków niż taka zrzędząca menda jak ty.

    • Kolejny przedstawiciel klasy mało inteligentnych zabrał głos. Dziękujemy za jakże wartościową wypowiedź, na pewno dzięki niej humor Ci się poprawił. Żałosne.

  • Mam sie cieszyć ze władza omamiła starsze osoby i naobiecywala Bog wie czego chlopom a Ci wszyscy niesieni glosem Rydza poszli i zaglosowali a teraz żałuja? Zapewne wielki patriota z iq papierzaka. Juz niedlugo pisdzielcu. Juz niedługo. Ludzie przejrzeli a straszenie obcokrajowcami pajacu dzialalo przez pierwszy miesiąc. Wiesz onrowcu bez mózgu ilu masz obcokrajowców w Lublinie? Chyba nie, ale dalej chlap farmazony. Polowa z was siada na dildo i wam to nie przeszkadza. To nie strasz farmazonami bo to nie dziala podnozku jarka.

  • Wredne lewakami,a unia też beeeee,tylko pieniądze cacy,żeby tylko dawali coraz wiecej to my im pokażemy,katopatroci ze złodziejskim łapami

 5. Jan nierzetelny

  Pinokio ruszył w Polskę z opowiadaniami bajek swojego dżepetta, który schwał się przed ludem na planowaną operację kolana… panowie, to już jest koniec. A wam się to po prostu należy !!

 6. jeden głupek juz nakupował i helikopterów i dozbroił armie drugi nabuduje mostów a na chore dzieci nie ma

  • Zajrzy do lemingowych portfeli to się znajdą. Zresztą, czas kolejne cięcia w samorządowych kieszeniach zrobić. Może Żuk swoją premię w wysokości 130 tyś. jak i reszta świty im odda?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt